Používateľom iOS zariadení po celom svete pred pár minútami vyskočilo upozornenie na novú aktualizáciu operačného systému „iOS 16.4.1 (a)„, ktoré pôsobí dosť netradične. Apple svoje updaty neoznačuje písmenami a navyše verziu iOS 16.4.1 už väčšina majiteľov má vo svojom iPhone, pretože vyšla začiatkom apríla. Napriek tomu nejde o žiadnu chybu a každý by mal spozornieť.

Aktualizácie, ktoré sú označené takýmto spôsobom patria do skupiny „Rapid Security Response (RSR)“ a Apple ich až dodnes nevydalo ani raz. Okrem iPhonu si ich môžete v premiére nainštalovať aj do svojho Macu, vďaka macOS 13.3.1 (a).

Ako už napovedá názov Rapid Security Response, hlavnou úlohou týchto systémových vylepšení je rýchla oprava chýb, ktoré môžu byť pre používateľov potencionálne nebezpečné. Do iOS ani macOS vám teda nepribudnú žiadne nové funkcie, no budete chránení pred nástrahami internetu a hackerov.

Apple odporúča túto novinku nainštalovať každému jednému používateľovi, no ohľadom toho, čo presne opravuje, je zatiaľ tajomné. Dozvieme sa to pravdepodobne až o niekoľko dní či týždňov, keď bude väčšina ľudí chránená updatom iOS 16.4.1 (a).

My ešte doplníme, že Apple si zrejme týmto spôsobom aj tak trochu testuje novú funkciu. Ak sa mu osvedčí, s RSR aktualizáciami sa budeme stretávať častejšie. Na redakčnom iPhone 14 Pro Max mal update cca 85 MB.

Aktualizáciu vyvoláte cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > Stiahnuť a nainštalovaťDajte nám vedieť do komentárov, ako vám beží nový operačný systém. Nezabudnite uviesť aj zariadenie, na ktorom ho používate.

Problém s inštaláciou 

Viacero našich čitateľov nám napísalo, že sa im aktualizáciu iOS 16.4.1 (a) nepodarilo nainštalovať. Rovnaký problém sa vyskytol aj u nás, pričom predpokladáme, že Apple urobilo pri zavádzaní updatu chybu, alebo sú len preťažené servery (skúšali sme to na Wi-Fi aj 5G, no chybová hláška je stále rovnaká). V tomto prípade teda nezostáva nič iné ako čakať, kým sa to celé nevyrieši. Snáď nejde o nič vážne…

iOS 16.4.1 (a)
Zdroj: SvetApple

Apple opisuje aktualizáciu iOS 16.4.1 (a)

Táto rýchla bezpečnostná oprava prináša dôležité opravy zabezpečenia a odporúčame ju všetkým užívateľom.

Viac informácií nájdete na nasledujúcej stránke: https://support.apple.com/HT201224


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Android chce viac konkurovať iOS v oblasti bezpečnosti. Jeho budúca verzia príde s obrovskou novinkou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -