Na spoločnosť Apple sa v posledných dňoch hrnula kritika z každej strany z dôvodu zlej optimalizácie operačného systému iOS 16.4, ako aj nefunkčnej aplikácie Počasie či ďalších služieb.

Nedávno sme priniesli správu o tom, že firma chce na zareagovať menšou aktualizáciou s označením iOS 16.4.1. Tá teraz prišla skôr a v pomerne netradičnom čase. Nainštalovať by si ju ale mal úplne každý.

Zatiaľ čo Apple zvyčajne zverejňuje svoje updaty v pondelok alebo utorok, teraz to spoločnosť urobila v piatok, keďže na problémy s doterajšou verziu sa sťažovalo príliš veľa používateľov.

V popise sa nikde nespomína riešenie problémov s Počasím a ďalších služieb no predpokladáme, že ak šlo o nedostatky predošlej verzie iOS 16.4, Apple do iOS 16.4.1 určite zakomponovalo potrebné opravy.

Na našom redakčnom iPhone 14 Pro Max má iOS 16.4.1 necelých 300 MB, vďaka čomu vieme, že ide o stredne veľkú aktualizáciu.

Aktualizáciu vyvoláte cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > Stiahnuť a nainštalovaťDajte nám vedieť do komentárov, ako vám beží nový operačný systém. Nezabudnite uviesť aj zariadenie, na ktorom ho používate.

Takto opisuje iOS 16.4.1 spoločnosť Apple

Táto aktualizácia prináša dôležité opravy chýb a aktualizácie bezpečnosti pre iPhone vrátane nasledovných:

  • Pre emoji tlačiacich rúk sa nezobrazoval výber odtieňov pleti.
  • Siri v niektorých prípadoch nereagovala.

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kúpte si Refurbished MacBook alebo iMac s 18 mesačnou zárukou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -