Spoločnosť Apple je preslávená svojimi bezpečnostnými opatreniami, ktoré presadzuje pri predaji a doručovaní produktov, medzi ktoré patrí napríklad aj iPhone. Technologický gigant z Cupertina sleduje sériové čísla a krabice pečatí tak, aby nedošlo ku žiadnemu nedorozumeniu. Ako ale informuje portál Androidauthority, vo Veľkej Británii došlo ku poriadne bizarnej situácii. Muž obdržal od Apple falošný iPhone.

Celý svoj príbeh zdieľal na sociálnej sieti Reddit, kde uviedol, že si svoj nový iPhone 15 Pro Max objednal na oficiálnej internetovej stránke spoločnosti Apple (Apple Online Store). Po zadaní objednávky dostal všetky potvrdzujúce e-maily zo strany predajcu a taktiež podrobné informácie ohľadom toho, ako môže svoju zásielku sledovať. Doručovateľom bola špedičná spoločnosť DPD (Dynamic Parcel Distribution).

Akonáhle bol mužovi doručený balík a plný nadšenia ho otvoril, okamžite si všimol, že niečo nie je v poriadku. Na údajnom iPhone 15 Pro Max sa totiž nachádzala ochranná fólia čo vôbec nie je štandardom.

falošný iPhone
Zdroj: Imgur

Prvé čo muža napadlo bolo, že šlo o vyreklamovaný kúsok, ktorý mu Apple nejakým omylom poslal namiesto nového. Bolo by to síce divné, ale ku takejto chybe teoreticky môže dôjsť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Pri dlhšom skúmaní však objavil ďalšie varovné signály, ktoré mu napovedali, že o žiaden iPhone 15 Pro Max nejde, ale v rukách drží nie celkom profesionálne spracovaný fake. Ako sa neskôr ukázalo, zariadenie už navyše pred ním niekto používal.

iPhone bol falošný už na prvý pohľad 

falošný iPhone
Zdroj: Imgur
falošný iPhone
Zdroj: Imgur

Prejavilo sa to už pri procese prvotného nastavovania zariadenia. Hoci operačný systém naoko pôsobil ako iOS od Apple, v skutočnosti išlo len o dobre prepracovanú tému operačného systému Android od spoločnosti Google.

Na základe fotografií, ktoré muž neskôr zdieľal na platforme Imgur je jasne vidieť, že v spodnej časti obrazovky sa nachádza pomerne hrubá „brada“ (rám okolo displeja), ktorá je typická práve pre falzifikáty iPhonov.

Rovnako si pri bližšom skúmaní môžete všimnúť krabicu, ktorá síce pôsobí ako originálna, no pravdepodobne ide o dobre spracovanú kópiu.

falošný iPhone
Zdroj: Imgur
falošný iPhone
Zdroj: Imgur
falošný iPhone
Zdroj: Imgur

V používateľskom rozhraní navyše nespokojný zákazník našiel predinštalované aplikácie ako Facebook, TikTok či YouTube, ktoré štandardne v iOS nie sú dostupné.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 bude mať o 70% výkonnejšiu grafiku, než jeho predchodca.

No a keď sa pozrel na využitie batérie, zistil, že tento fejkový smartfón už niekto pred ním normálne používal. Nebol teda ani úplne nový.

Zdroj: Imgur
falošný iPhone
Zdroj: Imgur

Apple sa ku tomu oficiálne nevyjadril. Za problém však pravdepodobne môže doručovateľ

Muž samozrejme s doručeným tovarom spokojný nebol a preto o svojom prípade informoval spoločnosť Apple, ktorá mu sľúbila, že celú situáciu vyšetrí. Médiám však zatiaľ neposkytla žiadne oficiálne stanovisko.

Každopádne z uvedeného prípadu nevyplýva to, že Apple poslal zákazníkovi falošný iPhone, ale skôr to, že ho niekto dokázal počas prepravy vymeniť za falošný kus. Technologický gigant z Cupertina by si totiž nič podobné nemohol dovoliť.

Rovnako treba druhým dychom dodať, že aj keď je to nepríjemná situácia a niekto si teraz môže užívať originálny iPhone 15 Pro Max, ku ktorému sa dostal podvodným spôsobom, spoločnosť Apple si všetky IMEI čísla zariadení, ktoré predáva archivuje a v prípade podobných prípadov ich dokáže na diaľku zablokovať. Ak teda toto zariadenie nebude použité na náhradné diely, novému majiteľovi je pravdepodobne nanič.

Uvidíme, ako celý tento prípad dopadne. Ak sa v najbližších dňoch dozvieme viac, článok budeme aktualizovať.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -