Spoločnosť Apple sa neustále snaží inovovať, pričom v roku 2019 predstavila modernejšiu technológiu nabíjania, ktorú si obľúbili milióny používateľov po celom svete. Pokiaľ ste si kúpili iPhone 11, dostali ste k nemu rýchlejší 18 W adaptér. O rok neskôr dokonca prišiel iPhone 12, ktorý už v krabici nemal okrem Lightning / USB-C kábla nič navyše. Apple ale zvýšilo výkon adaptéra na 20 W a dnes ho ponúka v samostatnom predaji za 25,00 €.

Späť však k téme. Aj keď už Apple má v ponuke výkonnejší 18 W / 20 W adaptér, ešte stále predáva aj staršie riešenie s výkonom 5 W. Ťažko povedať, z akého dôvodu, no ak ste napríklad preferovali pomalšie nabíjanie, slabší výkon mohol byť pre vás výhodou.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako sa však zdá, záujem o túto nabíjačku, ktorá mala dokonca klasický USB-A konektor klesol natoľko, že už sa ju neoplatí predávať ani tomuto technologickému gigantovi.

Ako upozorňuje japonský blog Mac Otakara, príslušenstvo je v súčasnosti na tamojšom trhu vypredané, pričom toto isté platí aj pre internetové obchody v Austrálii, na Novom Zélande, vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Číne a niekoľkých ďalších krajinách.

Na niektorých trhoch sa dá 5W kúpiť ešte aj dnes

Aj keď to zrejme pre drvivú väčšinu zákazníkov nedáva vôbec žiaden zmysel, 5W nabíjací adaptér si za 19,99 €môžete kúpiš ešte aj na Slovensku. V oficiálnych Apple obchodoch potom zostáva k dispozícii na trhoch v Spojených štátoch, ako aj v Kanade, Spojenom kráľovstve, Írsku, Singapure a niektorých ďalších krajinách.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Taktiež ale nie je známe dokedy. Samotná 5W nabíjačka začala písať svoju cestu už v roku 2008, keď ju Apple začalo dodávať ku svojmu iPhonu 3G. V krabiciach so smartfónom sme ju mohli vidieť poslednýkrát v roku 2018, keď Apple predstavilo iPhone XS/XS Max a iPhone XR.

V priebehu rokov sa jej dizajn nijako nezmenil, no vnútorný hardvér prešiel dvakrát bezpečnostnou revíziou. Samotné príslušenstvo malo povesť vysoko odolného a spoľahlivého produktu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.