Spoločnosť Apple v rámci systému iOS 16 predstavuje novú funkciu Safety Check, ktorá má pomôcť osobám v násilnom vzťahu. Rýchlo a bezpečne skrz ňu budú môcť ukončiť zdieľanie hesiel, polohy a ďalších informácií so svojim partnerom.

Apple opisuje funkciu Safety Check nasledovne:

„Nový nástroj na ochranu súkromia s názvom Safety Check môže byť nápomocný používateľom, ktorých osobná bezpečnosť je ohrozená domácim alebo partnerským násilím, a to tak, že rýchlo odstráni všetky prístupy, ktoré udelili iným osobám. Zahŕňa núdzový reset, ktorý používateľom pomôže ľahko sa odhlásiť z iCloudu na všetkých ostatných zariadeniach, resetovať povolenia na ochranu súkromia a obmedziť zasielanie správ len na zariadenie, ktoré majú v ruke. Používateľom tiež pomáha pochopiť a spravovať, ktorým ľuďom a aplikáciám udelili prístup.“

Funkcia Safety Check bude používateľom k dispozícii ako súčasť všetkých nových softvérových aktualizácií spoločnosti Apple neskôr na jeseň tohto roka. Aj keď sa to mnohým ľuďom môže zdať ako zbytočné, v skutočnosti ide o dobrý nápad, ktorý bude reálne pomáhať.

Domáce násilie je totiž stále aktuálna téma, ktorá sa navyše počas pandémie koronavírusu dostala do popredia. Ľudia spolu trávia viacej času, čo však nie každý dokáže zvládnuť. Aj preto sa to spoločnosť Apple snaží riešiť aspoň do takej miery, do akej je to možné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Slovensko ďakuje za to, že ste ostali cez sviatky doma prostredníctvom SMS.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.