Spoločnosť Apple v súčasnosti nepracuje iba na tom, aby dokázala svojim zákazníkom doručiť iPhony 15, ktoré aktuálne pre extrémny záujem vôbec nestíha vyrábať. Veľké tímy v Cupertine sa už totiž naplno venujú vývoju a príprave výroby nástupcu, ktorý ponesie označenie iPhone 16. A aj keď je toto zariadenie stále zahalené rúškom tajomstva, už dnes ho niektoré úniky mierne odkrývajú. Môžu za to dodávateľské reťazce.

Ako informuje známy leaker Jeff Pu, ktorý má v Číne veľmi dobré zdroje, Apple v roku 2024 mierne zmení svoju stratégiu, ktorá sa týka procesorov pri iPhone 16. Je síce pravda, že základné a prémiové modely budú mať stále odlišný výkon, no zároveň by mali dostať čipovú sadu rovnakej generácie, ktorá bude v oboch prípadoch produkovaná najmodernejším 3 nm výrobným procesom druhej generácie, známym aj pod označením N3E.

Aby sme to lepšie vysvetlili, iPhone 15 Pro / 15 Pro Max využíva procesor A17 Pro, ktorý je tiež produkovaný za pomoci 3 nm výrobného procesu, no v tomto prípade ide o jeho prvú generáciu, ktorá sa označuje ako N3B.

Apple nechce používať procesor A17 Pro v základnom iPhone 16 

Apple A18 a A18 Pro iphone 16
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple to teda na budúci rok celé trochu zjednotí a žiaden nový iPhone 16 nebude vybavený čipom tohtoročnej generácie, čím kompletne prepracuje svoju stratégiu. Doteraz sme totiž boli zvyknutí na to, že lacnejšie modely dostali procesory, ktoré o rok skôr využívali vlajkové lode.

Apple chce však pravdepodobne zabrániť tomu, aby mal iPhone 16 a iPhone 16 Plus čip A17 Pro s extrémnym výkonom určeným aj na gaming a preto musela zakročiť. Ak budete chcieť využívať tieto možnosti a na smartfónoch spúšťať konzolové tituly, bude potrebné si priplatiť za drahší model. Ako obvykle.

V septembri 2024 by sme teda mali byť svedkami predstavenia dvoch čipov jednej generácie A18 a A18 Pro, ktoré sa nebudú líšiť iba názvom, ale aj výkonom a technológiami na palube. Takto by mala vyzerať celá zostava:

  • iPhone 16: čip A18 (N3E)
  • iPhone 16 Plus: čip A18 (N3E)
  • iPhone 16 Pro: čip A18 Pro (N3E)
  • iPhone 16 Pro Max: čip A18 Pro (N3E)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Potrebujem antivírus na telefón?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -