Ak vám nevyhovuje iOS 14 prípadne macOS Big Sur 11, máme pre vás skvelé správy. Spoločnosť Apple dnes prezradila, kedy sa bude konať konferencia WWDC 2021, na ktorej sa ukážu ich nástupcovia. Ešte predtým sa však objavil únik, o ktorý sa postarala redakcia magazínu 9to5mac.

Technologický gigant podľa publikovaného článku nedávno aktualizoval open-source kód pre WebKit, aby obsahoval odkazy na blížiace sa aktualizácie iOS 15 a macOS 12.

Je pomerne nezvyčajné, že firma používa finálne názvy softvéru. Normálne ich zvykne označovať skratkou „TBA„, aby sme nepoznali ich skutočný názov. V tomto prípade by bolo ale asi zbytočné niečo skrývať, takže Apple neriešilo žiadne tajnosti.

iOS 15 už v júni

iOS 15 WebKit
Zdroj: 9to5mac.com

Pokiaľ pôjde všetko podľa plánov, iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15, watchOS 8 a macOS 12 uvidíme už 7.6.2021. V súčasnosti žiaľ nie je známe, čo od týchto noviniek očakávať. Apple sa samozrejme zameria na lepšiu stabilitu a výdrž batérie, avšak veľké updaty budú plné nových funkcií. Šepká sa, že pôvodný iPhone SE a iPhone 6S už nebudú podporované.

Pokiaľ patríte medzi veľkých fanúškov počítačov Mac, možno vás zarazilo označenie nástupcu verzie „BigSur“. Ako iste viete, Apple minulý rok skočilo z macOS Catalina 10.15 na verziu macOS Big Sur 11, no o pár týždňov zrejme uvidíme označenie s číslicou 12. Je to veľká zmena, ktorú sme nečakali.

Napíšte nám do komentára, či sa už tešíte na nové aktualizácie a ako ste spokojní s tými súčasnými. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory, o ktoré sa s nami podelíte.

Prečítajte si tiež  Instagram testuje novú funkciu. Populárne "Stories" by sa mali zmeniť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.