Ak sa použije slovné spojenie zdravotná pomôcka v súvislosti s Apple zariadením, určite mnohým z vás napadnú Apple Watch. Hodinky jablkovej spoločnosti disponujú nejednou užitočnou funkciou, ktorá dokáže čoraz presnejšie predpovedať, že sa s vašim telom niečo deje.

V tomto článku sa však pozrieme na zaujímavú „fíčuru“, ktorá by mohla svoje využitie nájsť skôr v iPhone ako v hodinkách.

Reč je o zakomponovaní termo-senzoru do kamery iPhonu. Túto technológiu Apple momentálne testuje v iniciatíve rozšírenia platformy pre funkcie zdravotnej appky. Samozrejme, termokamery použiteľné pre mobilné zariadenia nie sú žiadnou novinkou. Priame zakomponovanie senzoru do zariadenia by však predstavovalo obrovský krok a hlavne výborné využitie v pandemických časoch, ktoré snáď už čoskoro utichnú.

iPhone

Jednou z možností v rámci patentu tejto funkcie je aj odnímateľný objektív, v ktorom sa nachádza spomínaný senzor. Momentálne je ale viac než nepravdepodobné, že by Apple v tejto problematike prišlo s technológiou, ktorá by sa neodrazila na veľkosti objektívov zadnej kamery.

Zdroje poukazujú na fakt, že Apple usilovne pracuje na patentoch, ktoré zohrajú kľúčovú rolu vo vývoji funkcie. V blízkej budúcnosti sa jej s určitosťou nedočkáme, nakoľko sa na poradovej listine nachádzajú omnoho dôležitejšie zdravotné prvky.

Firma sa už niekoľkokrát nechala počuť v súvislosti s vývojom senzoru pre meranie hladiny cukru v krvi alebo senzoru pre meranie telesnej teploty pre Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Ďalšia facka pre Rusko. Apple vymazalo VKontakte a ďalšie aplikácie z App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -