Ako iste viete, nový iPad mini 6. generácie je poriadne „delo“. Nehovoríme samozrejme len o jeho vydarenom dizajne ale aj o výkone, o ktorý sa stará aktuálne najmodernejší a najvýkonnejší mobilný čip na svete A15 Bionic.

Apple veľmi dobre vedelo, že keď ho sem vloží, s iPadom mini bude mať na niekoľko nasledujúcich rokov pokoj. Výkon by mal byť totiž rovnaký ako v iPhone 13 či iPhone 13 Pro. To sa ale nedeje.

- Reklama -

Ako uvádza portál Macrumors, zatiaľ čo v smartfónoch získajú zákazníci čip A15 Bionic taktovaný na frekvenciu 3,2 GHz, v iPade mini 6. generácie je jemne podtaktovaný a to na 2,9 GHz.

iPad mini je slabší ako iPhone 13, no má rovnaký procesor

V princípe by to nikomu vadiť nemalo, pretože aj tak poráža o 40 % svojho predchodcu. Na čo to ale Apple robí pri tablete, ktorý má po výkonnostnej stránke určite väčší potenciál než taký iPhone 13 mini?

Aby sme boli konkrétnejší, tento drobný rozdiel, ktorý sa s určitosťou týka iba softvérovej úpravy spôsobí, že tablet bude približne o 2-8 % menej výkonný v porovnaní so smartfónom. Potvrdili to aj testy v aplikácii Geekbench 5.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 - čo všetko ponúka nová generácia hodiniek?

iPad mini dosiahol v jedno-jadrovom teste skóre 1 595 bodov a vo viac-jadrovom teste 4 540 bodov. iPhone 13 v tej istej disciplíne dosiahol najskôr 1 730 bodov a poom 4 660 bodov. Vážne bolo podobné obmedzenie nutné?

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.