Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o príchode nových operačných systémov v piatej beta verzii (určenej pre vývojárov). Dnes máme skvelé správy aj pre verejnosť, ktorá sa rozhodla vyskúšať iOS 14, iPadOS 14 alebo tvOS 14. Svoje zariadenia si môžete od týchto chvíľ aktualizovať.

iOS 14, iPadOS 14 tvOS 14 public beta 5 sú dostupné

Pokiaľ ste sa rozhodli pre bezpečnejšiu verejnú beta verziu, ktorá vo všeobecnosti prináša menšie množstvo chýb a nedostatkov, nezabudnite prejsť na novú aktualizáciu. Jej obsah sme dopodrobna popísali v tomto článku.

Apple síce pridalo/zmenilo niektoré detaily, no v globále sa zameralo predovšetkým na spoľahlivosť, rýchlosť, stabilitu a výdrž batérie. Na všetkých zariadeniach by sa mali tieto veci zmeniť k lepšiemu (aj keď to nie je pravidlom).

V prípade ak iOS 14 alebo iPadOS 14 stále nepoužívate, v tomto článku sa môžete dočítať, ako si ho nainštalovať. Vždy však pri tom treba myslieť na to, že sa zatiaľ nejedná o oficiálnu verziu určenú pre všetkých používateľov. Vyskytovať sa tu teda môžu problémy, s ktorými ste nerátali.

V našej redakcii už niekoľko dní testujeme iOS 14 beta 5 (vývojársku verziu) na iPhone 11 Pro z roku 2019. Všetko zatiaľ funguje relatívne spoľahlivo a dokonca máme pocit, že používame oficiálny softvér. Stále sa tu žiaľ opakujú chyby s pripojením (4G/Wi-FI), ktoré nás trápili aj doposiaľ. Snáď ich Apple do septembra/októbra (kedy bude novinka dostupná pre všetkých) vyladí.

Do komentára nám napíšte, ako ste zatiaľ s iOS 14 alebo iPadOS 14 spokojní vy. Nezabudnite tak isto uviesť aj zariadenie, na ktorom ho testujete. Vo všeobecnosti platí (nepísané pravidlo), že čím starší iPhone alebo iPad, tým viac chýb sa tu môže vyskytovať…

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na novej generácii pôvodného HomePodu. Odhalí ho už čoskoro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.