Apple v roku 2022 odstráni notch

Apple ide s dobou a v blízkej budúcnosti plánuje inovovať dizajn svojich zariadení. Nevyhne sa tomu ani iPhone v roku 2022, ktorý by mal prísť o ikonický výrez pre Face ID. Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) predpovedá, že technologický gigant pôjde v šľapajach svojej konkurencie.

Podľa jeho názoru hľadá firma ideálne riešenie, ktoré bude menej zasahovať do plochy displeja. Ideál predstavuje okrúhly otvor určený len pre kameru, ktorý dnes nájdeme vo viacerých vlajkových lodiach s Androdiom (napríklad aj od Samsungu).

- Reklama -

Kuo sa domnieva, že Apple toto riešenie použije minimálne pri špičkových verziách „Pro“, pričom základný iPhone môže ostať pri klasickom výreze pre Face ID.

Táto správa je mimoriadne zaujímavá, no analytik bližšie nevysvetlil, akými technickými riešeniami plánujú inžinieri zredukovať senzory potrebné pre Face ID tak, aby sa zmestili do oveľa menšieho otvoru spolu s kamerou.

Dokonca tu existuje aj taká možnosť, že Apple sa Face ID úplne vzdá v prospech staršej technológie Touch ID, ktorá by sa už v roku 2021 mohla objaviť priamo v displejoch iPhonu 12S a iPhonu 12S Pro.

Oveľa pravdepodobnejším scenárom je ale použitie špeciálneho 3D systému rozpoznávania tváre, nachádzajúceho sa priamo pod zobrazovacou jednotkou. V Cupertine vraj skúmajú toto riešenie, ktoré medzičasom predviedol aj čínsky výrobca smartfónov ZTE.

Kuo vo svojej správe na záver dodal, že predná kamera v iPhone pre rok 2022 ponúkne funkciu automatického zaostrovania a tak isto vyššiu kvalitu záberov. Máme sa teda na čo tešiť.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o možnom odstránení notchu vy. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy, o ktoré sa s nami podelíte v diskusii nižšie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.