iPhone 12S s Touch ID

Pandémia koronavírusu ukázala, že aj keď je Face ID výborná technológia, s rúškami a respirátormi si príliš nerozumie. Ak vlastníte najnovší iPhone, v mnohých prípadoch ho musíte odomykať pomocou kódu, čo je v tejto dobe nepohodlné. Naopak, iPhone SE 2. generácie s Touch ID v Home Buttone vyhráva v ľahšej prístupnosti, no a to sa musí zmeniť.

Apple sa nechce vzdať systému Face ID, no naopak ho plánuje doplniť o Touch ID, ktoré sa umiestni priamo do displeja. Ultrazvukový snímač „naskenuje“ 3D mapu vášho palca a na základe verifikácie zistí, či ste to naozaj vy. Podobné riešenie dnes používa konkurencia a technológiu dokonca aj posledné generácie počítačov Mac.

Doposiaľ sa o Touch ID iba špekulovalo, no neskôr prišli dôveryhodné úniky od relevantných analytikov a leakerov. Čo je však ešte dôležitejšie, teraz to naznačilo aj samotné Apple.

Určite vám neunikla správa, že iOS 14.5 zjednodušuje odomykanie zariadenia cez Face ID v prípade, že vlastníte hodinky Apple Watch. To je jasný dôkaz, že aktuálny systém nie je ideálny a Apple s ním musí niečo urobiť.

V Cupertine samozrejme vlastnia všetky potrebné patenty na to, aby bola takáto technológia realitou. Ešte v lete minulého roka sa hovorilo, že Touch ID bude súčasťou iPhonu 12, no to sa nepotvrdilo. Ďalším adeptom je teda logicky jeho nástupca iPhone 12S a my pevne veríme, že tieto správy sú skutočné. Dávajú nám zmysel.

Pokiaľ máte iný názor, napíšte nám ho do komentára a my si ho radi prečítame. Tak isto nezabudnite uviesť, či preferujete Face ID alebo Touch ID.

Prečítajte si tiež  Apple pomôže po katastrofálnych záplavách v Nemecku a ďalších krajinách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.