Spoločnosť Apple sprístupnila operačný systém iOS 17 pre všetkých používateľov len približne týždeň dozadu a od tej doby sa stretávame s druhou opravnou aktualizáciou. Najskôr pred šiestimi dňami vyšiel iOS 17.0.1 a tiež iPadOS 17.0.1 a teraz sa stretávame s verziou iOS 17.0.2 a tiež iPadOS 17.0.2, ktorá je dostupná na všetky podporované iPhony aj iPady.

Spoločnosť Apple svoje posledné aktualizácie označuje ako zostavu „21A351“ a treba zdôrazniť, že prišli dosť nečakane. Pokiaľ vlastníte zariadenie, ktoré podporuje iOS 17 alebo iPadOS 17, ich najnovšie verzie si stiahnete cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru, prípadne môžete počkať na automatickú aktualizáciu softvéru, ktorá zvykne prebiehať počas noci.

Nutné je zdôrazniť, že aj keď iOS 17.0.2 väčšina z náš zatiaľ nemohla používať, predsa len nejde až o takú novinku, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Tento update totiž prišiel už po boku iOS 17.0.1 pred spomínanými šiestimi dňami, ale bol určený výhradne pre zákazníkov, ktorí si kúpili iPhone 15 alebo iPhone 15 Pro.

Update konkrétne riešil problém zaseknutého bieleho Apple loga počas procesu nastavenia nového iPhonu zo zálohy toho starého. Ak teda máte iPhone 15 a aktualizácia na iOS 17.0.2 sa vám v nastaveniach neobjavuje, s vysokou pravdepodobnosťou je to práve preto, že tento systém skrátka už vo svojom zariadení máte nainštalovaný.

Na záver už iba doplníme, že Apple udáva pri update iPadOS 17.0.2 prakticky rovnaký popis, ako pri update iOS 17.0.2. Jediný rozdiel je v tom, že problém s prenosom dát sa netýka iPhonu, ale práve iPadu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple, firma, ktorá môže všetko!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -