Apple včera vydalo prekvapivú aktualizáciu operačného systému iOS 13.3.1, na ktorú mnohí čakali. iOS 13.3 už bol síce relatívne stabilný, no na niektorých zariadeniach mal stále rôzne problémy, ktoré teraz zmizli. Napriek tomu ale ani novší update nie je dokonalý. Zhoršila sa výdrž batérie.

iOS 13.3.1 zhoršuje výdrž batérie na väčšine iPhonoch.

Jedno sa opraví, druhé sa pokazí. Úplná klasika. Navyše ak hovoríme o operačnom systéme iOS 13, ktorý bol od základov problematický, máme len veľmi malú šancu na to, že sa niekedy dočkáme poriadnej verzie. Týka sa to predovšetkým starších zariadení, ktoré s ním majú množstvo, veľmi nepríjemných problémov.

Niečo podobné vie napraviť už len od základov prekopaný iOS 14. Ten by mal byť okrem iného dostupný na všetkých modeloch kde bol iOS 13. Bude to také menšie „ospravedlnenie“ Applu pre starších fanúšikov, ktorí trpeli problémami na iPhonoch SE, 6S či už aj napríklad 7/ 7 Plus.

Posledná aktualizácia nie je zlá. Jej cieľom bolo opraviť závažné chyby, stabilitu a zlepšiť rýchlosť operačného systému. Posledný menovaný cieľ sa možno úplne nepodaril, ale to nevadí. Môžeme povedať, že nový update je na približne rovnakej úrovni, ako ten starý. po stránke výkonu. Určite však nie po stránke výdrže batérie. Tu ťahá za kratší koniec.

iOS 13.3.1 zhoršuje výdrž batérie na väčšine iPhonoch.
iOS 13.3.1 zhoršuje výdrž batérie na väčšine iPhonoch.

Najlepšie dopadol najmenší iPhone. Ostatné si pohoršili…

Pokiaľ by sme ale začali rozoberať spomínanú batériu a jej výdrž, automaticky sa dostávame na hrošie hodnoty. Najnovší test preukázal horšie výsledky na väčšine iPhonoch. Čo je prekvapením, najhoršie si v tomto prípade viedli najnovšie modely. Skúška bola meraná pomocou aplikácie GeekBench.

  • iPhone SE – zlepšenie o 2 minúty
  • iPhone 6S – zhoršenie o 3 minúty
  • iPhone 7 – zhoršenie o 8 minút
  • iPhone 8 – zhoršenie o 11 minút
  • iPhone XR – zhoršenie o 11 minút
  • iPhone 11 – zhoršenie o 5 minút

Hoci nám v teste možno chýbali zariadenia ako iPhone X, iPhone XS, iPhone 11 Pro či Pluskové a Maxové modely, výsledok nám dáva prehľad odpoveď na otázku či sa výdrž zhoršila. Vo všeobecnosti môžeme bez problémov prehlásiť, že áno.

Prilepšil si v podstate len jediný testovaný model. Paradoxne je to práve ten najmenší, ktorý s iOS 13 dlhodobo dosahoval najhoršie výsledky. iPhone SE vám vydrží na jedno nabitie s 13.3.1. o 2 minúty dlhšie ako pred tým.

Šokovali nás najme zariadenia ako iPhone 8 a iPhone XR. 11 minút je už skončte doba, ktorú môže používateľ pocítiť a nie je zanedbateľná. Dôvod, prečo sa to deje zatiaľ nepoznáme. Uvidíme, či sa k tomu niekto vyjadrí alebo nie. Nezabudnite nám do komentára napísať to, či podobné problémy s výdržou batérie pociťujete aj vy (najmä ak už baterka nie je nová).

Prečítajte si tiež  Porovnanie dvoch veľkostí makiet iPhonov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -