Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu operačného systému iOS 14.7, ktorá prináša niekoľko drobných vylepšení a zároveň opravuje viacero chýb. V drvivej väčšine prípadoch ide o drobnosti, no niekedy ich netreba podceňovať.

Vývojári sa napríklad zamerali na problémy, ktoré súvisia s používaním Wi-Fi. Pokiaľ niesla bezdrôtová sieť názov „%p%s%s%s%s%n“, mohlo sa stať, že pripojenie vypadávalo alebo sa vôbec nezrealizovalo.

V niektorých prípadoch sa dokonca Wi-Fi na iPhone v prítomnosti tejto siete nedala ani spustiť (používateľom sa ukazovalo šedé tlačidlo). Išlo pravdepodobne o vývojársku nedokonalosť, ktorá je už našťastie opravená. Viac sme sa tomu venovali v tomto článku. 

Oveľa dôležitejšie je ale spomenúť, že Apple sa zbavilo aj viacerých chýb zabezpečenia v aplikácii Safari, ktoré teoreticky umožňovali, aby sa vám do iPhonu dostal ojedinelý malware.

Jeho prítomnosť je síce vzácna, no človek dnes môže mať na internete kedykoľvek smolu a to posledné čo chcete je, aby sa niekto cudzí zmocnil vašich dát či osobných údajov.

Treba si povedať aj „B“

No a hoci môže na prvý pohľad vyzerať inštalácia iOS 14.7 ako skvelý nápad, netreba zabúdať na skutočnosť, že Apple do softvéru omylom pridalo aj funkciu, ktorá niekedy komplikuje odomykanie zariadenia cez Face ID s rúškom a Apple Watch. Technologický gigant už priznal, že problém eviduje, no jeho oprava môže prísť až o pár týždňov.

Taktiež sa niektorí používatelia sťažovali na znížený výkon či výrazne zhoršenú výdrž batérie. Počkajme si teda na podrobnejšie testy, ktoré nám prezradia viac.

Na záver už iba uvedieme, že u nás v redakcii máme iOS 14.7 nainštalovaný na štyroch iPhonoch a zatiaľ funguje bez zaváhania. Pokiaľ teda máte novší iPhone (napríklad XS a vyššie), určite vám odporúčame update stiahnuť a nainštalovať. Je veľmi nízka pravdepodobnosť, že vám nebude fungovať správne.

Dajte nám vedieť do komentára ako je to u vás. Nezabudnite uviesť aj zariadenie.

 

 

Prečítajte si tiež  Toto je deň, kedy sa začne predávať iPhone 14 na Slovensku. V podstate je za rohom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -