Spoločnosť Apple učinila v roku 2021 zaujímavý krok, kedy svojich používateľov „nenúti“ prechádzať na novšiu verziu operačného systému iOS 15 ale stále im ponúka možnosť zostať na iOS 14 s tým, že táto verzia bude v budúcnosti pravidelne aktualizovaná.

Niečo takéto tu ešte nikdy predtým nebolo. No a ak patríte medzi tých, ktorí už nechceli riskovať moderný operačný systém na svojom staršom iPhone 6S, pretože jeho predchodca spoľahlivo fungoval, mali by ste si nainštalovať aspoň poslednú aktualizáciu. Dôvodom je bezpečnosť.

Aby sme boli konkrétnejší, ide o verziu iOS 14.8.1 a iPadOS 14.8.1. Oba tieto updaty nájdete cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru.

iOS 14.8.1 a iPadOS 14.8.1 prináša predovšetkým vyššiu úroveň zabezpečenia 

Nové aktualizácie prichádzajú približne mesiac po vydaní poslednej väčšej verzie s označením iOS 14.8 a iPadOS 14.8.

Aj v tomto prípade išlo o vylepšenia spojené so zvýšenou bezpečnosťou. Ako iste viete, iPhony a iPady v poslednom období čelia čoraz väčším snahám o prelomenie ochrany zo strany hackerov. No a to Apple nechce brať na ľahkú váhu.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S je "dinosaurus", ktorého sa spoločnosť Apple nechce vzdať

Podľa dokumentu podpory zabezpečenia rieši najnovšia verzia iOS a iPadOS 14.8.1 celú radu zraniteľností v oblasti Sidecar, WebKit, Voice Control a ďalších. S inštaláciou by ste teda za žiadnych okolností nemali váhať.

Na záver len doplníme, že podľa spoločnosti Apple nebola väčšina chýb použitá v praxi avšak existuje tu určité riziko, ktoré naznačuje, že sa to môže stať v budúcnosti.

Ak sa teda aj v najbližšej dobe vyskytne nejaký update, určite s naň nečakajte a radšej si ho stiahnite. Je to predsa pre vašu „digitálnu“ bezpečnosť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here