Ako píšu majitelia iPhonov z celého sveta na sociálnych sieťach Reddit a Twitter, posledná RC verzia iOS 15.7.1, ktorá vyšla ešte začiatkom týždňa, má problémy so správnym fungovaním odomykania za pomoci technológie Face ID.

Medzi najviac dotknuté zariadenia patrí podľa zistení iPhone 12 Pro a iPhone 13 Pro, no podľa portálu Macrumors sa čoskoro môžu pridať aj ďalšie modely.

Len pre doplnenie, skratka RC znamená Release Candidate a ide v podstate o hotovú verziu operačného systému. Približne týždeň pred oficiálnym vydaním ju však testujú vývojári či verejní beta testeri, aby odhalili chyby, medzi ktoré patrí napríklad aj táto posledná.

Úplná nedostupnosť Face ID

Face ID
Zdroj: Apple

Celý problém spočíva v tom, že používatelia, ktorí sa rozhodnú resetovať Face ID na svojom iPhone obdržia chybovú hlášku s textom: „Face ID nie je k dispozícii“. Autentifikácia za pomoci tváre následne nie je dostupná.

V súčasnosti nie je jasné, čo tento problém spôsobuje a takisto ani to, či ho spoločnosť Apple zaznamenala. Nakoľko je ale masívne medializovaný, môžeme predpokladať, že áno.

Aj z tohto dôvodu tipujeme, že update iOS 15.7.1, ktorý je určený predovšetkým pre ľudí, ktorých smartfón nepodporuje iOS 16  – napríklad iPhone 6S, iPhone 7 či prvá generácia iPhonu SE, sa môže o nejaký ten týždeň omeškať. Paradoxne, títo používatelia sa na Face ID vôbec nespoliehajú, pretože ich zariadenie podporuje iba Touch ID…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple ušetrilo odstránením nabíjačky z balení iPhonov miliardy EUR. Cena zariadení ale neklesla a naopak stúpa
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here