Tak ako býva zvykom, spoločnosť Apple na WWDC predstavila viacero operačných systémov ako iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9. Teraz sú na rade vývojári, ktorí na nich môžu začať testovať svoje aplikácie.

Už štandardne sa po skončení eventu stretávame vydaním prvých vývojárskych beta verzií, ktoré je možné inštalovať prostredníctvom Apple Developer Center. Tento postup však nie je určený pre verejnosť. Tá sa dočká Public beta verzií až v júli 2022.

Je veľmi pravdepodobné, že v nasledujúcich minútach sa objavia linky, cez ktoré si novinky nainštalujete vďaka vývojárskym profilom.

V tomto bode vás však chceme upozorniť, že budete konať vyslovene na vlastnú zodpovednosť. Buďte preto obozretní. Každopádne, aj takto nainštalovaný systém sa dá normálne používať, no zo začiatku by ste to nemali skúšať na svojom primárnom zariadení. Ak sa do testovania pustíte, skúste to na iPhone, ktorý máte ako „záložný“.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.