Len včera sme vás informovali o veľmi úspešnom umiestnení Cupertinského giganta v rebríčku Fortune 500. Obsadil tu fantastické štvrté miesto. Dnes máme však ešte zaujímavejší rebríček ACSI, ktorý hodnotí spokojnosť zákazníkov v USA k danému výrobcovi smartfónov. Tu Apple vyhralo s tesným rozdielom nad všetkou konkurenciou.

Apple vyhralo rebríček spokojnosti zákazníkov.

ASCI (American Customer Satisfaction Index) sledoval, ako sú zákazníci jednotlivých spoločností spokojní s ich produktami. Rebríček sa opakuje rok čo rok a Apple v ňom dosahuje vždy výborné výsledky. V 2019 ho nevyhral sám a rovnaký počet bodov dosiahol aj jeho úhlavný konkurent, spoločnosť Samsung. Tento rok sa to však mení, aj keď rozdiel je len veľmi tesný. Cupertinský gigant získal od svojich zákazníkov 82 bodov, zatiaľ čo výrobca z Južnej Kórei „len“ 81 bodov (Samsung mal úplne rovnaký výsledok ako v 2019).

Je to síce tesný výsledok ale štatistika ASCI s takýmito číslami pracuje. Napríklad spoločnosť LG, ktorá je na treťom mieste získala až 79 bodov. Opäť to teda nie je príliš ďaleko od Apple alebo Samsungu. Štvrtá Motorola získala 77 bodov a všetky ostatné značky 75 bodov (priemer). Ak sa na to pozrieme z celkového hľadiska, ľudia sú so svojimi zariadeniami v roku 2020 o niečo spokojnejší, ako v roku 2019. Vtedy dosiahlo celkové hodnotenie spokojnosti 79 bodov, zatiaľ čo teraz je to 80 bodov. Rozdiel sa pohybuje na úrovni 1,3%.

Podľa správy dobrým číslam výrazne dopomohol iPhone 11. Jeho nižšia cena a skvelé parametre dokázali zvýšiť medziročné predaje až o 8%. Zákazníci Applu boli najviac spokojní s fantastickou výdržou batérie, v porovnaní s rokom 2019 (kedy používali iPhone XS a iPhone XR). S touto informáciou musíme súhlasiť, nakoľko práve výdrž môže byť jeden z najlepších dôvodov, prečo si dnes dopriať nový iPhone. Najmä verzie Pro mali väčšie akumulátory, čo každý deň oceňujeme aj my v redakcii. Len tak pre zaujímavosť, kapacita sa bude opäť zvyšovať v modelovej rade 12. Pribudnúť by malo cca. 10%… Ste spokojní aj vy?

Apple vyhralo rebríček spokojnosti zákazníkov. Sekunduje mu Samsung.
Apple vyhralo rebríček spokojnosti zákazníkov. Sekunduje mu Samsung.
Prečítajte si tiež  Pozri si balenie iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.