V nových beta verziách systémov iOS 15.4, iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3 pridala spoločnosť Apple drobné vylepšenia spôsobu, akým Safari ukladá heslá.

V súčasnosti prehliadač Safari ukladá heslá bez používateľského mena (len s e-mailom), čo mohlo spôsobovať zmätočné situácie. To však už našťastie po budúcej aktualizácii softvéru, ktorá sa pripravuje platiť nebude.

Prečítajte si tiež  ESR predstavilo vlastný "MagSafe Battery Pack". Je oveľa lepší a lacnejší ako ten od Apple!

Keď sa v systéme iOS 15.4, iPadOS 15.4 alebo macOS Monterey 12.3 objaví výzva na uloženie hesla do kľúčenky, zobrazí sa aj okno s požiadavkou na zadanie používateľského mena s textom: „Ak chcete toto heslo uložiť, zadajte používateľské meno svojho účtu,“.

Vývojárka Ricky Mondello sa podelila o podrobnosti týkajúce sa tejto novej funkcie na svojom Twitter účte:

Podľa nej spoločnosť Apple vykonala túto zmenu, aby vyriešila problém vo fungovaní prehliadača Safari a kľúčenky a aktualizácia skutočne obmedzí prípady, keď sa heslo uloží bez používateľského mena. Aj keď ide teda len o drobné vylepšenie, v praxi môže byť z dlhodobého hľadiska prínosné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -