Spoločnosť Apple stále pracuje na veľkom update iOS 16.1, ktorý dorazí na naše zariadenia už čoskoro. Ak ste však majiteľmi iPhonu 14 Pro alebo iPhonu 14 Pro Max s dynamickým ostrovom, môžete sa tešiť o čosi viac než ostatní.

Technologický gigant totiž tento prvok upravil tak, aby bol lepšie viditeľný na tmavom pozadí. Ak si teda aktivujete tmavšiu tapetu alebo sa zariadenie prepne do tmavého režimu, okolie vonkajšej strany dynamického ostrova dostane elegantný svetlosivý okraj.

Akonáhle sa potom aktivuje klasický svetlý režim, prípadne použite pozadie so svetlými farbami, svetlosivý obrys zmizne. V takomto prípade je totiž Dynamic Island vo svojej čiernej farbe krásne viditeľný. Rovnako to platí aj v situácii, keď zariadenie odomknete, prípadne sa dynamický ostrov vôbec nepoužíva.

Dynamic Island iOS 16.1
Zdroj: Macrumors

Svetlejší rámik na tmavom pozadí sa opäť aktivuje pri prehrávaní hudby alebo využívaní inej apky, ktorá sa na tento interaktívny prvok spolieha.

Taktiež je dôležité zdôrazniť, že tenučký rámik nájdete aj v iOS 16.0.2, avšak ten je príliš slabý v porovnaní s riešením z beta verzie iOS 16.1. Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám páči toto nové riešenie.

Dynamic Island iOS 16.1
Zdroj: Macrumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AirPods 3 a AirPods Pro 2 prídu až v roku 2022
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here