Touch ID je technológia, ktorá má určite čo ponúknuť aj v roku 2020. Hoci už máme Face ID, paradoxne nám v týchto chvíľach komplikuje život a mnohí by sme sa radšej vrátili k skeneru otlačkov prstov. Možno sa ho v novom iPhone 12 predsa len dočkáme. Naznačujú to najnovšie správy z pozadia spoločnosti Apple!

Bude mať iPhone 12 Touch ID?

O najnovšie informácie sa postaral server Economic Daily News. Podľa jeho zistení Apple stále nezahodilo možnosť, že iPhone 12/12 Pro bude mať technológiu, ktorá schopná priamo z displeja naskenovať váš otlačok prsta.

Najmä v dnešnej dobe, kedy všetci používame rúška by sa niečo podobné celkom hodilo. Face ID je síce super ale kto vie, dokedy bude platiť stav, ktorý dnes zažívame. Aj z bezpečnostného hľadiska by nám dávalo použitie Touch ID väčší zmysel, ako „oklamať“ Face ID kúskom papiera

Podľa zdroja firma počas posledných mesiacov tvrdo usiluje o to, aby sem technológiu stihla včas zakomponovať. Mala by fungovať na princípe ultrazvuku, čo môžeme poznať z vlajkových lodí spoločnosti Samsung.

Rovnaké Touch ID sa už medzičasom dostalo aj do MacBooku Pro 16″, nakoľko naň Apple získalo ešte minulý rok potrebné patenty. O produkciu sa môže postarať známy Qualcomm. Je to presne tá istá firma, ktorá bude dodávať aj 5G modemy pre iPhone 12/12 Pro.

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 Pro – svetapple.sk

Pre ktoré modely bude Touch ID dostupné?

Momentálne nie sú známe presnejšie informácie, takže si na ne musieť ešte chvíľu počkať. Podľa zdroja môže prísť Touch ID na všetky tohtoročné modely s OLED displejom, no taktiež nie je vylúčené, že ním bude disponovať iba vlajková loď s označením iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Dôležité je podotknúť, že Touch ID nebude nahrádzať Face ID. Možnosť pohodlne odomknúť iPhone otočením na tvár teda ostane. Touch ID tu bude navyše, ako „dodatočná“ autentifikačná technológia. Používateľ si bude môcť vybrať, čo bude chcieť použiť.

Tak isto si ale vieme predstaviť, že by mohla fungovať aj kombinácia týchto dvoch zabezpečení, vďaka čomu by sa do vášho iPhonu nemal šancu nikto dostať. Uvidíme. Momentálne nám neostáva nič iné ako čakať, či sa tieto informácie potvrdia alebo nie. Za nás by to bol ale super ťah. Dúfame, že sa správa naplní!

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 môže priniesť senzor otlačkov prstov v displeji!
Prečítajte si tiež  Mercedes prináša podporu pre priestorový zvuk z Apple Music. Fungovať však bude len za tisíce eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.