Pokiaľ pôjde všetko podľa plánov, cupertinský gigant môže koncom septembra alebo začiatkom októbra predstaviť novú vlajkovú loď, iPhone 12. Očakáva sa príchod až štyroch samostatných modelov. Vo všetkých prípadoch ich bude poháňať extrémne výkonný procesor, Apple A14 Bionic. Dnes sa na svetlo sveta dostali detaily, ohľadom jeho produkcie.

Apple A14 Bionic

Jablkovej spoločnosti sa ešte minulý rok podaril husársky kúsok. Čip A13 Bionic je ďaleko najvýkonnejší spomedzi svojej konkurencie a do dnešného dňa je veľmi ťažké nájsť takého súpera, ktorý by ho dokázal prekonať.

Pre Apple je to už ale minulosť a svojich inžinierov zamestnáva s vývojom a výrobou nového SoC. Jeho názov bude pochopiteľne A14 Bionic a výroba prebehne 5nm procesom. Vo výsledku tak používateľ získa iPhone 12, ktorý bude výkonnejší a energeticky úspornejší (ako aktuálna generácia).

O produkciu sa má postarať technologický gigant, TSMC. Ten bude dohliadať na cca 80 miliónov čipových sád A14 Bionic, ktoré majú byť odovzdané do konca roka 2020. Tvrdia to úniky od renomovaného leakera L0vedreama.

- Reklama -

Sady budú okrem iného podporovať aj pripojenie na 5G, čo by malo byť jedno z najzásadnejších lákadiel pre kúpu iPhonu 12 (hlavne v krajinách, kde je podporované).

Okrem extrémne výkonného procesora očakávame pri základnom prevedení 4GB RAM. Pokiaľ si zákazník vyberie model Pro, pravdepodobne získa až 6GB RAM. Vo všetkých prípadoch sa zväčší aj kapacita akumulátora o cca 10-15%.

Apple chce predávať iPhone 12 v základnej verzii so 128GB úložiskom (v súčasnosti je to 64GB). Cena môže začínať na úrovni 749€ za 5,4″ model. Žiaľ, v balení pravdepodobne nenájdeme slúchadlá AirPods a ani nabíjací adaptér. Jeho nová, 20W verzia bude v predaji samostatne, za zatiaľ nešpecifikovanú cenu. Tešíte sa?

Základný iPhone 12 bude menší ako aktuálny iPhone SE 2. generácie.
Apple v roku 2020 vyrobí až 80 miliónov procesorov Apple A14 Bionic.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here