Spoločnosť Apple sa snaží neustále inovovať. Svojim zákazníkom chce prinášať čo najlepšie produkty. Niekedy ale musí urobiť akvizíciu spoločnosti, ktorá je vo svojom obore najlepšia. Dnes to Apple urobilo a zakúpilo fotografickú spoločnosť Spectral Edge.

Apple zakúpil fotografickú firmu Spectral Edge!

Fotoaparáty v mobiloch sú v dnešnej dobe niečo, podľa čoho sa ľudia rozhodujú či si ich kúpia alebo nie. iPhone má v súčasnosti absolútne špičkovú techniku. Na celom svete sú len dva fotomobily, ktoré fotia lepšie a rozdiely sú pri tom minimálne. Navyše iPhone dokáže natáčať najlepšie video na svete, čo je tiež dôležitý atribút.

- Reklama -

To, že je ale Apple dneska v tomto smere dobré neznamená, že treba vo vývoji spomaliť. Práve naopak. Nároky používateľov budú z roka na rok pribúdať a technológie sa tomu budú musieť prispôsobiť. Presne preto dnes jablková spoločnosť zakúpila firmu britskú Spectral Edge.

Informoval o tom Bloomberg. Novo zakúpená firma vytvorila techniku, pomocou ktorej sa dajú zlepšovať fotografie v reálnom svete. Využívať sa dá predovšetkým pre záberoch, ktoré sprevádza horšie osvetlenie. Užitočná by tým pádom mohla byť hlavne pri nočnom režime, ktorý je v iPhone 11 a iPhone 11 Pro absolútnou novinkou. Tak isto by mohla ale rozšíriť možnosti fotografovania na budúcich iPhonoch.

Prečo sa nám iPhone 11 Pro vo novej farbe "Midnight Green" páči najviac?
Apple zakúpil fotografickú firmu Spectral Edge! – svetapple.sk

Ako technológia funguje?

V prvom rade treba upresniť, že sa nejedná len o softvérové vylepšenie. Na to aby technológia mohla reálne vylepšiť fotografie či už počas dňa alebo večera potrebuje dodatočný hardvér. Tým je v prvom rade infračervený snímač. No a princíp je vlastne jednoduchý. Telefón si vytvorí najskôr fotografiu na základne spomínaného infračerveného žiarenia a potom ju skombinuje so štandardnou fotografiou zo zariadenia.

Výsledky by mali byť veľmi oslnivé. Celkovo by sa mala zlepšiť presnosť farieb a tiež samotné zábery, ktoré by získali dodatočnú ostrosť. Pokiaľ Apple bdue budúci rok využívať snímač na 3D skenovanie okolia (na zadnej strane) táto technológia sa sem môže hravo pridať.

Momentálne nevieme žiadne detaily ohľadom akvizície. Odpoveď na otázku, koľko táto britská spoločnosť vlastne stála teda nepoznáme. Snáď sa nám s tým niekto čoskoro pochváli. Privítali by ste vylepšenie kvality snímkov počas zhoršených svetelných podmienok?

biela noc
Apple zakúpil fotografickú firmu Spectral Edge! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.