Rok 2020 bude nabitý technológiami. Spoločnosť Apple chystá nový iPhone 12, Apple Watch Series 6, vylepšené počítače Mac a v neposlednom rade aj iPad Air. Novinka sa ukáže už v následujúcich mesiacoch. Dnešné správy naznačujú, že jej počiatočná cena klesne.

iPad Air 2020 môže výrazne zlacnieť

O najnovší únik sa postarala spoločnosť DigiTimes. Jej správa uvádza, že cupertinský gigant ukáže v druhej polovici roka 2020 aj prepracovaný iPad Air s 10,8″ displejom. Jeho dizajnu sme sa okrem iného venovali v týchto 3D renderoch.

Medzi veľké zmeny má patriť odstránenie lighnting konektora, ktorý nahradí modernejšie USB-C. Pod kapotu by sa mohol dostať procesor Apple A13 Bionic (na miesto Apple A12 Bionic) v spolupráci so 4GB operačnou pamätou RAM. Analytici tvrdia, že balenie bude obsahovať aj výkonnú, 20W nabíjačku. Nechajme sa prekvapiť.

iPad Air 2020
iPad Air 2020 – exkluzívny koncept z redakcie svetapple.sk

Tým najzaujímavejším na tejto predpovedi je určite cena. Súčasná generácia začína v USA na úrovni 500$, zatiaľ čo „študentský iPad“ s 10,2″ displejom začína na 330$. Nástupca by mohol štartovať niekde medzi. na sume 400-450$. Najlacnejšie zariadenie by teoreticky mohlo úplne vypadnúť z ponuky.

Uvidíme ako to dopadne v skutočnosti. Od iPadu Air 2020 sú momentálne veľké očakávania. Pokiaľ by dostal väčší, 10,8″ edge-to-edge displej so vstavaným Touch ID, dával by veľký zmysel. Všetky iPady (s výnimkou modelov „Pro“), pôsobia v súčasnosti zastaralo. Zdieľajú koncepciu, ktorá je už 6-7 rokov stará. To sa musí zmeniť. Tešíte sa na novinku? Napíšte nám do komentára.

iPad Air 2020
iPad Air 2020 môže výrazne zlacnieť.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple teasuje funkcie, ktorých sa dočkáme v iOS 15. Na čo sa môžeme tešiť?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.