Technologický gigant sa ocitol skutočne v zaujímavej situácii. Nejde teraz o to, že by sa firme nedarilo – práve naopak. Na akciovom trhu dosahuje nové rekordy, čím prekonáva nielen konkurenciu, ale aj sám seba. Problémom je ale paradoxne to, že záujem o jeho zariadenia je tak silný, že ho v súčasnosti nedokáže nasýtiť.

Aby sme boli presnejší, ak ste si v uplynulých týždňoch predobjednali nový iPhone 13 v akomkoľvek prevedení, je dosť možné, že ste sa k tomuto zariadeniu ešte nedostali. A vedzte, že zďaleka nie ste sami. Týka sa to prakticky celého sveta.

Apple sa samozrejme situáciu snaží riešiť tým, že neustále hľadá rovnováhu medzi dopytom a výrobou. Ako iste viete, najväčším problémom sú v súčasnosti chýbajúce polovodiče, kvôli ktorým sa nedajú vyrobiť niektoré komponenty.

V Cupertine sa však rozhodli konať takým spôsobom, že produkciu niektorých menej populárnych produktov skrátka obmedzili a všetko presunuli na iPhone 13, ktorého predaj je aktuálne prioritou číslo jedna – dôvodom je stále veľký záujem zo strany zákazníkov, hoci sa už začína šepkať o tom, že ten postupne klesá… 

Objem výroby sa zvýši až o 30 %

Podľa redaktorov taiwanského portálu DigiTimes, ktorí sa odvolávajú na svoje dobre informované zdroje, požiadala spoločnosť Apple svojich subdodávateľov aby v prvej polovici roka 2022 zvýšili výrobu telefónov až o 30 %!

Prečítajte si tiež  Ďalšie koncepty odhaľujú ako by mal vyzerať iPhone 14. Čo na to hovoríte vy?

Vďaka tomu by sa mohlo podariť splniť cieľ, ktorý hovorí o 300 000 000 predaných smartfónoch za nasledujúcich 12 mesiacov. Pochopiteľne však nepôjde len o iPhone 13 ale aj o niektoré staršie modely. Sme veľmi zvedaví ako to dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.