Celé roky sme boli zvyknutí na to, že po predstavení nových softvérových produktov na WWDC zverejnili vývojári svoje beta profily, z ktorých bolo možné aktualizácie v priebehu niekoľkých desiatok minút, nanajvýš hodín stiahnuť do iPhonu, iPadu, Apple Watch, Macu či ďalších hardvérových produktov. S týmto populárnym trendom je však oficiálne koniec.

Nejde zas o takú zásadnú novinku, nakoľko poprvýkrát sme o nej informovali ešte vo februári, keď spoločnosť Apple vydala beta verziu operačného systému iOS 16.4. Práve do nej zakomponovala jedno „tajné“ obmedzenie, ktoré síce nahlas nekomunikovala, no okamžite si ho všimli státisíce beta testerov, ktorí nemajú oficiálny vývojársky profil. Za ten sa platí 99 $ / ročne.

Spoločnosť Apple ešte minulý rok zakročila proti webom, ktoré spomínané beta profily zadarmo ponúkali širokej verejnosti. Následne sa v novembri 2022 objavila správa, v ktorej sa uvádzalo, že spätná verzia z beta verzií je pre spoločnosť Apple prakticky nepoužiteľná a preto bude musieť dôjsť ku zmene. Koniec koncov, aj toto môže byť jeden z dôvodov, prečo sa firme nedarí tak efektívne odstraňovať problémy a chyby.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

iOS 17, watchOS 10, macOS 14 či iPadOS 17 si teda môžu v tejto chvíli nainštalovať len skutoční vývojári, ktorí sú riadnymi členmi špeciálneho programu spoločnosti Apple.

Dobrou správou ale je, že technologický gigant nezanevrel ani na klasické verejné beta verzie. Používatelia sa dočkajú aj tých, avšak prídu približne za mesiac, keď budú počiatočné problémy a muchy nových operačných systémov odstránené.

Ako sa dá prihlásiť do verejného beta programu pre iOS 17 a ďalšie systémy? 

iOS 17
Zdroj: SvetApple

V nasledujúcich piatich bodoch sme zhrnuli, ako sa môžete prihlásiť do oficiálneho verejného beta testovania nových operačných systémov od spoločnosti Apple, ktoré boli predstavené na WWDC 2023. Postup je jednoduchý.

  1. Kliknite na tlačidlo Zaregistrovať sa na stránke Apple Beta a pridajte svoje Apple ID.
  2. Prihláste sa do oficiálneho beta softvérového programu.
  3. Kliknite na tlačidlo Registrovať svoje zariadenie iOS (alebo iné).
  4. Otvorte aplikáciu Nastavenia , klepnite na Všeobecné a potom vyberte Aktualizácia softvéru .
  5. V časti Aktualizácie beta vyberte verejnú beta verziu systému iOS .

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerala miestnosť, v ktorej vznikol iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -