Keď Steve Jobs v roku 2010 predstavil prvý iPad, celý svet zošalel. Zrazu tu bol tablet s operačným systémom a technológiami známymi z iPhonu, ktorý dokázal neuveriteľné veci. Dnes je iPad jednoznačne najpredávanejším zariadením vo svojej triede. Niečo mu však chýba.

Toto niečo nedávno predstavila spoločnosť Google v rámci svojho Google Pixel Tabletu. Zariadenie sa po dizajnovej stránke dokonca mierne podobá na iPad, čo však nie je nič prekvapujúce. Konkurenční výrobcovia jeho dizajn radi kopírujú.

Google Pixel Tablet však zároveň prináša niečo, čo sa naopak chystá skopírovať aj samotná spoločnosť Apple. Ako upozorňuje PhoneArena, Apple už dlhšiu dobu vyvíja špeciálnu dokovaciu stanicu pre iPad, vďaka ktorej sa toto zariadenie stane akýmsi domácim centrom. A dáva to zmysel.

Keď svoj tablet prestanete používať, zvyčajne ho položíte niekde na stôl, kde naň zabudnete. Vďaka dokovacej stanici so vstavaným reproduktorom však zariadenie umiestnite na jeho dopredu určené miesto, kde môže plniť ďalší účel ako univerzálny asistent.

Navyše ho nikdy nebudete musieť hľadať, pretože ste zabudli, kam ste ho položili. Aj keď je to v podstate len hlúposť, svojim spôsobom je geniálna. Škoda len, že ju Apple nepredstavilo ako prvé.

Apple na tom pracuje, no Google ho predbehlo

Google Pixel Tablet s dokovacou stanicou
Zdroj: Google

Aj keď sa vám to možno nezdá ako „reálne“, presne o tomto hovorí už dlhšiu dobu Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Apple má totiž všetky potrebné technológie na to, aby predstavilo svoju vlastnú dokovaciu stanicu pre iPad. A dáva to krásny zmysel.

Ako reproduktor by mohol poslúžiť HomePod, ktorý je vo verzii mini na Slovensku dostupný od cca 100 €. Apple má zároveň aj magnetický dokovací systém, ktorý nazýva MagSafe. Zrazu jeho teoretické zakomponovanie v iPade dáva logiku, čo poviete?

Dá sa teda povedať, že Apple sa bude uberať po vzore spoločnosti Google skoro tou istou cestou. Svoje riešenie však pravdepodobne neponúkne len pre jeden tablet ale rovno pre všetky modely zo svojho produktového portfólia. Ich aktualizácia ale bude zrejme postupná. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, či by ste si podobnú dokovaciu stanicu s HomePodom pre iPad kúpili aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Klávesnica s hmatovou odozvou na displeji iPadu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -