Špekulácie ohľadom prichádzajúcej rady iPhonu 13 postupne utíchajú, nakoľko vieme, že nová vlajková loď dorazí v rovnakom zoskupení ako v prípade minuloročných modelov. Okrem klasického iPhonu 13 sa dočkáme aj dvojice Pro a Pro Max. Štvoricu nových zariadení napokon uzavrie iPhone 13 Mini. Na povrch sa však vynárajú špekulácie, že pochodeň iPhonu Mini by v ďalšej generácii mohol prevziať cenovo dostupnejší iPhone SE 3.

Slabšie predaje iPhonu 12 Mini Apple zjavne neodradili a preto skúsi s modelom šťastie aj v novej vlne jablkových telefónov. Od roku 2022 by sa ale menej úspešné „Mini-čko“ malo prezliecť do novej generácie iPhonu SE s novým čipom a 5G funkciami.

iPhone SE 3

Odovzdá iPhone Mini štafetu iPhonu SE?

Nový iPhone SE 3 samozrejme nebude jediným telefónom, ktorý dostane 5G. Do kariet by mu však výrazne mohla zahrať nízka cena a slušný výkon. Môžeme teda predpokladať, že 4G modelom nadobro odzvoní a celý modelový rad bude disponovať pripojením novej generácie. Od nového roka by sa preto 5G mohlo stať novým štandardom.

Ohľadom vizuálu iPhonu SE 3 ešte nie je nič potvrdené. Jednou z možností je, že sa dočkáme celistvej obrazovky, odomykania pomocou Face ID a procesoru A14 Bionic, ktorý momentálne poháňa iPhone 12. Na stole však je aj menej priaznivý scenár, ktorý nadšencov iPhonu Mini určite nepoteší. Je možné, že sa Apple nevzdá konceptu SE v tele staručkého iPhonu 8. Nová generácia by si tak ponechala LCD displej a zmenou bude „iba“ čip v zariadení a niekoľko nových funkcií.

Ktorá možnosť by urobila väčšiu radosť vám? Mali by ste záujem o iPhone SE 3 po vzore iPhonu Mini alebo o zaužívaný dizajn s lepším a výkonnejším procesorom? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  V týchto farbách má prísť iPhone 15. Po ktorej by ste siahli vy?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -