Svetoznámy Apple analytik zverejnil rozsiahlu správu určenú pre investorov, v ktorej sa venoval budúcnosti spoločnosti Apple. Jeho poznámky prezrádzajú, aké obrovské množstvo predajov dosiahne iPhone 13.

iPhone 13

Podľa analytika má hrať technologickému gigantovi do karát nielen množstvo lákavých funkcií, ktoré zariadenie prinesie, ale aj zákaz spoločnosti Huawei na americkom trhu.

Pokiaľ pôjde všetko podľa plánov a očakávaní, iPhone 13 by mal dosiahnuť predaje na úrovni 250 – 260 miliónov kusov v priebehu rokov 2021 až 2022. V porovnaní s obdobím 2020 až 2021 ide o obrovský nárast, nakoľko v ňom Apple dosiahne cca 195 miliónov predajov.

iPhone 13 bude špeciálne úspešný koncom tohto roka

Pokiaľ vás zaujíma, ako toto všetko Ming-Chi Kuo vlastne vie, odpoveď je jednoduchá. Analytik komunikuje jednak so svojimi tajnými zdrojmi zo spoločnosti Apple a taktiež s výrobcami a dodávateľmi jednotlivých komponentov. Tieto dáta následne spojí, porovná a vytvorí odhad. Ten dosahuje presnosť na úrovni 75 %.

Očakáva sa, že Apple predstaví v roku 2021 štyri iPhony 13, ktoré dostanú menší výrez pre Face ID, vylepšený fotoaparát, výkonnejší procesor, väčší akumulátor, 120 Hz displej a mnoho iného.

iPhone 13V druhej polovici roka 2021 by mali predaje dosiahnuť cca 88 miliónov kusov, zatiaľ čo v druhej polovici roka 2020 to bolo „len“ 75 miliónov kusov. Netreba však zabúdať na výrazné omeškanie iPhonu 12, ktorý sa začal predávať o jeden a pol mesiaca neskôr, než je to obvyklé.

Plánujete nákup iPhonu 13? dajte nám vedieť v komentároch, o ktorú verziu máte záujem.

 

Prečítajte si tiež  iPhone zažíva extrémne testy odolnosti. Apple ho hádže o zem a strieka naň vodu z hasičskej hadice
Môže ťa zaujímať
- Reklama -