Svetoznámy Apple analytik zverejnil rozsiahlu správu určenú pre investorov, v ktorej sa venoval budúcnosti spoločnosti Apple. Jeho poznámky prezrádzajú, aké obrovské množstvo predajov dosiahne iPhone 13.

iPhone 13

- Reklama -

Podľa analytika má hrať technologickému gigantovi do karát nielen množstvo lákavých funkcií, ktoré zariadenie prinesie, ale aj zákaz spoločnosti Huawei na americkom trhu.

Pokiaľ pôjde všetko podľa plánov a očakávaní, iPhone 13 by mal dosiahnuť predaje na úrovni 250 – 260 miliónov kusov v priebehu rokov 2021 až 2022. V porovnaní s obdobím 2020 až 2021 ide o obrovský nárast, nakoľko v ňom Apple dosiahne cca 195 miliónov predajov.

iPhone 13 bude špeciálne úspešný koncom tohto roka

Pokiaľ vás zaujíma, ako toto všetko Ming-Chi Kuo vlastne vie, odpoveď je jednoduchá. Analytik komunikuje jednak so svojimi tajnými zdrojmi zo spoločnosti Apple a taktiež s výrobcami a dodávateľmi jednotlivých komponentov. Tieto dáta následne spojí, porovná a vytvorí odhad. Ten dosahuje presnosť na úrovni 75 %.

Očakáva sa, že Apple predstaví v roku 2021 štyri iPhony 13, ktoré dostanú menší výrez pre Face ID, vylepšený fotoaparát, výkonnejší procesor, väčší akumulátor, 120 Hz displej a mnoho iného.

iPhone 13V druhej polovici roka 2021 by mali predaje dosiahnuť cca 88 miliónov kusov, zatiaľ čo v druhej polovici roka 2020 to bolo “len” 75 miliónov kusov. Netreba však zabúdať na výrazné omeškanie iPhonu 12, ktorý sa začal predávať o jeden a pol mesiaca neskôr, než je to obvyklé.

Plánujete nákup iPhonu 13? dajte nám vedieť v komentároch, o ktorú verziu máte záujem.

 

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

5 KOMENTÁRE

  1. Ja konkrétne mám o všetky 4
    Asi v októbri by som si dal ahoj dovidenia s mojim iPhonom 5s lebo už ten môj bude oslavovať v decembri 8 rokov a vimenil by som ho za iPhone 13 Pro Max, potom mojej žene by som kúpil na narodeniny (až nabuduci rok lebo tieto mala v máji) iPhone 13 Pro lebo mala len iPhone 6.
    Ešte mám dve deti, jednu v novembri 15 ročnú dcéru ktorej kúpim iPhone 13 lebo má rozbitý iPhone 5
    Potom môj syn má iPhone 3GS a to mu kúpim na Vianoce iPhone 13 mini

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here