Spoločnosť Apple predstavila úplne nový iPad Pro, ktorý priniesol hneď niekoľko revolučných vylepšení. Okrem kompletne prepracovaného dizajnu s extrémne tenkým hliníkovým telom sa zákazníci môžu tešiť na úplne nový OLED displej so špičkovým zobrazením a hlavne extrémne výkonný čip M4. Ten je pri iPade Pro momentálne exkluzivitou.

Ako to už pri spoločnosti Apple býva, cenotvorbu nového iPadu Pro si skutočne naplno užila. Zariadenie je k dispozícii s dvoma veľkosťami displeja, štyrmi kapacitami úložiska a s možnosťou dokúpenia špeciálnej matnej nano-textúry, vďaka ktorej sa na displeji iPadu Pro nebudú objavovať žiadne odlesky podobne, ako to poznáme napríklad z prémiového Pro Display XDR pre počítače Mac.

To, koľko za nový iPad Pro zaplatíme na Slovensku sme rozoberali v samostatnom článku. Tu sa, ale zameriame na to, koľko zaplatíme za vrcholovú konfiguráciu.

iPad Pro 2024
Zdroj: Apple

Najlacnejší 11″ iPad Pro so 256 GB pamäťou bude štartovať na čiastke 1 199 €. Ak však budete chcieť väčší 13″ displej, cena stúpne pomerne výrazne a to na 1 549 €. Stále však budete mať k dispozícii iba 256 GB pamäť, čo nemusí vyhovovať každému.

Najnáročnejší spotrebitelia preto siahnu po 2 TB verzii, čím cena tabletu stúpne o viac ako tisíc eur na 2 759 €. Ešte stále sme však neskončili.

Aby ste mali v iPade Pro permanentné mobilné pripojenie, musíte si prikúpiť verziu Cellular, na základe čoho cena stúpne na 3 009 €. A ak budete chcieť aj spomínanú nanotextúru na displej, počítajte s cenou 3 139 €. A verte či nie, stále nie sme na konci.

iPad Pro bez príslušenstva nebude iPad Pro 

Magic Keyboard pre iPad Pro
Zdroj: Apple

Apple totiž ku iPadu Pro predstavil aj Apple Pencil Pro s hmatovou spätnou väzbou, gyroskopom a podporou nových gest. Toto zariadenie bude stáť 149 €, čím cena stúpne na 3 288 €.

A keďže tento tablet dokáže čiastočne nahradiť aj počítač, povinnosťou bude aj prikúpenie novej Magic Keyboard s trackpadom za ďalších 399 €.

Suma sumárom, najnadupanejší iPad Pro 13″ + Cellular (2 TB) s nanotextúrou, Apple Pencil Pro a Magic Keyboard bude stáť 3 687 €. A to sme ešte nespomenuli možnosť prikúpiť si Apple Care+ (v zahraničí) za ďalších 179 €.

Zdroj: Apple

Na druhej strane však treba myslieť na to, že iPad Pro je určený pre profesionálov a aj napriek vyššej cene sa predpokladá, že ten kto si ho kúpi ho bude vedieť využiť takým spôsobom, aby sa mu táto investícia rýchlo vrátila.

Prečítajte si tiež  Magic Keyboard nemusí byť len pre iPad Pro. Uvádza to nový únik.

Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, čo si o tejto cene myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -