Spoločnosť Apple sa začala aktívne venovať kvalite fotoaparátov v iPhone približne v roku 2009, keď predstavila zaoblený plastový model 3GS.

Toto zariadenie malo po prvýkrát vyššie 3 MP rozlíšenie (namiesto 2 MP), dokázalo pracovať s manuálnym zaostrovaním, označovaním polohy fotenia (geodaggingom) a taktiež nahrávalo VGA video pri 30 FPS.

Aj keď nejde o nič čo by nás v súčasnosti ohúrilo, používateľom to otváralo širšie možnosti využitia svojej kreativity, ktorú mohli zúžitkovať umeleckým spôsobom. No a to sa časom zlepšovalo.

Postupne prišiel iPhone 4…. iPhone 6 a v súčasnosti máme iPhone 13 Pro Max, ktorý je v oblasti kamerových modulov a systému spracovania záberov možno aj vyspelejší než niektoré kompaktné fotoaparáty.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Apple vyhralo medzi značkami aj zariadeniami na plnej čiare

iPhone 13Preto sa netreba čudovať, že práve iPhone je najpopulárnejším zariadením, na ktoré fotia a natáčajú videá používatelia Flickr komunity. Pokiaľ by sme to zobrali z pohľadu značky, zatiaľ čo Apple je na úplne prvom mieste, na druhej priečke sa nachádza Canon, za ním Nikon a ďalej nasleduje Sony a Fujifilm.

Prečítajte si tiež  Porovnanie fotoaparátov: iPhone 6 vs iPhone 8 vs iPhone 11 vs iPhone 13

Medzi TOP 5 najpopulárnejšími fotoaparátmi taktiež nenájdeme niči iné ako práve smartfón od Apple. Prekvapivé však je, že sa tu nenachádza žiaden Android smartfón, kompaktný fotoaparát alebo zrkadlovka:

  1. Apple iPhone 6
  2. Apple iPhone 6S
  3. Apple iPhone 5S
  4. Apple iPhone 7
  5. Apple iPhone 7 Plus

Ak by sme sa pozreli na rebríček TOP 5 najpopulárnejších fotoaparátov (kde nespadajú smartfóny), vyzeral by takto:

  1.   Sony DSC-RX100
  2.   Sony DSC-RX100M3
  3.   Canon PowerShot SX50 HS
  4.   Panasonic DMC-FZ200
  5.   Nikon Coolpix P900

No a ak vás výsledky prekvapili, ovplyvniť ich mohlo viacero faktorov. Všetci vieme, že iPhone 6 je starší model a je až trochu podozrivé, že zariadenia v prvom TOP 5 zozname boli predstavené medzi rokmi 2013-2016. Dôvod je však zrejme ten, že vtedy zažíval Flickr o trochu väčšiu slávu ako dnes a ľudia tu častejšie prispievali zo svojich mobilných zariadení.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie detaily, prejdite na túto internetovú stránku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJflickr
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.