Aj keď bol operačný systém iOS 16 predstavený už pred niekoľkými mesiacmi na WWDC 2022, Apple ho pred oficiálnym vydaním pre všetkých používateľov stále vylepšuje. Ako teraz píše portál Macrumors, spoločnosť Apple do systému vracia funkciu, ktorá niektorým ľuďom chýba už od roku 2017. Dôvodom bolo predstavenie iPhonu X s Face ID.

Práve výrez pre systém skenovania tváre totiž znemožňoval zobrazovanie klasických percent batérie. Aby sa k ním používatelia dostali, museli stiahnuť ovládacie centrum z pravého horného rohu. Po novom však percentá uvidia aj v klasickom stave, nakoľko samotný indikátor sa čiastočne zmenil.

Ikona je interaktívna. Mení aj svoje farby 

Takto vyzerá nová ikona nabitie spolu s percentami batérie v iOS 16
Zdroj: Twitter / Federico Viticci

Namiesto toho, aby ikona, ktorá zobrazuje stav batérie, mala tak ako predtým po svojej ľavej strane percentá, sa táto číselná hodnota presunula do jej vnútra. Nech už teda budete mať akýkoľvek iPhone, ktorý novú funkciu podporuje, o presnom stave akumulátora by ste mali mať vždy dokonalý prehľad na každej obrazovke (ktorá to umožňuje).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dôležité je tiež doplniť, že samotná ikona batérie mení farby podľa stavu batérie a aktuálnej tapety, ktorú máte na iPhone nastavenú. Ak je napríklad iPhone v nabíjačke, ikona je zelená a zobrazuje indikátor nabíjania. Ak je zariadenie v režime šetrenia, farba ikony sa zmení na oranžovú a čísla vo vnútri na čiernu.

iPhone a percentá batérie v iOS 16
Zdroj: Macrumors

Percentá batérie v iOS 16 budú dostupné len pre vybrané iPhony

Tak ako to už pri podobných funkciách býva, spoločnosť Apple ich obmedzuje len na určité zariadenia. V tomto prípade si percentá batérie neužijete vtedy, ak vlastníte najmenší, 5,4″ iPhone 12 mini alebo iPhone 13 mini. Dôvodom tohto rozhodnutia je príliš malý displej.

iPhone a percentá batérie v iOS 16
Zdroj: Macrumors

Podporu však nedostali ani iPhone XR a iPhone 11, ktoré používajú 6,1″ zobrazovaciu jednotku. V tomto prípade mohlo svoju negatívnu stránku zohrávať nižšie rozlíšenie displejov, ktoré by pri tak malých číslach mohlo ľuďom spôsobovať problémy.

Ak ale vlastníte iPhone X, iPhone XS, iPhone 11 Pro, iPhone 12 alebo iPhone 12 (väčšie ako 5,4″ modely), novinka vám bude fungovať.

iPhone 13 Pro s odomknutou obrazovkou
Zdroj: Unsplash / Saad Jamel

Apple teda vyriešilo v iOS 16 beta 5 problém, ktorý mnohým používateľom prekáža už roky, no neužijú si ho úplne všetci. Oficiálne vydanie operačného systému je naplánované na september 2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here