Spoločnosť Apple nám v septembri 2024 predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý bude plný hardvérových, ale aj dizajnových zmien. Technologický gigant z Cupertina sa samozrejme snaží všetko čo najlepšie utajiť, no keďže dal začiatkom roka CAD súbory zariadení čínskym výrobcom príslušenstva, nebol celkom úspešný.

Potrebujete vedieť: Apple každý rok sprístupňuje tieto CAD súbory svojim čínskym výrobným partnerom, odkiaľ zvyknú uniknúť a dostať sa na internet. Dôvod je ten, že títo výrobcovia potrebujú niekoľko mesiacov na to, aby sa pripravili na výrobu svojich krytov, temperovaných skiel či ďalšieho príslušenstva pre najnovší iPhone. Aj vďaka tomu sú tieto produkty od prvého dňa k dispozícii v mnohých obchodoch.

Najdôležitejšie: O dnešný únik sa postaral leaker Majin Bu na sociálnej sieti X, ktorý je v súvislosti s iPhonom 16 pomerne dosť aktívny. Do rúk sa mu dostali fotografie kožených puzdier pre každý model z tohtoročnej série, ktoré odhaľujú niekoľko dôležitých skutočností. Ešte dodáme, že kryty nepochádzajú od Apple, ale od neznámeho výrobcu.

V prvom rade si môžete všimnúť, že kryt pre iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max je o niečo väčší, než pri dostupnejších modeloch. Je to preto, lebo vlajkové lode dostanú až 6,3″ a 6,9″ displeje namiesto súčasných 6,1″ a 6,7″ uhlopriečok.

iPhone 16 kryt
Zdroj: X Majin Bu

Pozorné oko si tiež všimne odlišné výrezy pre zadné fotoaparáty, ktoré sa však zmenia iba na základnom iPhone 16 a jeho väčšom bračekovi iPhone 16 Plus.

Šošovky budú umiestnené vertikálne pod sebou a budú pôsobiť, ako na klasickom iPhone X / XS z rokov 2017 a 2018. Apple sa teda čiastočne vráti ku svojmu staršiemu dizajnovému jazyku.

Zaujímavé je tiež to, že sa zmení poloha LED diódy. Tá bola doposiaľ súčasťou kamerového modulu, no po novom bude umiestnená vedľa neho úplne samostatne. Presne tak to Apple robil aj na starších iPhonoch.

iPhone 16 kryt
Zdroj: X Majin Bu

V neposlednom rade si treba všimnúť nový výrez, ktorý sa nachádza pod uzamykacím tlačidlom. Slúži pre úplne nové tlačidlo Capture Button, ktoré bude veľmi citlivé a preto ho neprekrýva žiadna dodatočná ochrana.

Pomocou tohto nového tlačidla budete môcť ľahšie fotiť či natáčať video. Pri slabšom stlačení zaostríte a pri silnejšom aktivujete spúšť. Capture Button však bude reagovať aj na dotyk. Posunutím prsta do strán budete môcť priblížiť alebo oddialiť zoom.

Dajte nám vedieť do komentára, na čo presne sa na iPhone 16 najviac tešíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Widgety v iOS 14. Pozrite sa ako by to mohlo vyzerať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -