Už o 9 dní sa konečne dočkáme predstavenia iPhonu 11, nových hodiniek Apple Watch či možno dokonca 16,1″ MacBooku Pro alebo iPadu Pro. Apple už rozposlalo oficiálne inštrukcie k tomuto eventu. Čo môže naznačovať pozvánka na Apple Keynote 2019?

Čo môže naznačovať pozvánka na Apple Keynote 2019?

Pokiaľ ste sledovali dianie okolo Applu za posledné dni, určite už viete o tom, že 10. septembra o 19:00 (tunajšieho času) predstaví Apple úplne nové iPhony a ostatné produkty, ktoré sa spájajú s týmto eventom. Oficiálne pozvánky vždy niečo naznačovali a rok 2019 nie je výnimkou. Tento okrát tu máme logo Applu rozdelené na 5 transparentných farebných častí, ktoré pripomínajú sklo. Čo naznačujú?

Farby iPhonu 11

iPhone XR 2 na mimoriadne realistických záberoch. - svetapple.sk

Medzi najpravdepodobnejšie scenáre toho, čo tieto farby môžu naznačovať je samotný iPhone 11. Konkrétne jeho farby. Novinkou by mala byť levanduľovo fialová a potom tmavo zelená. Napríklad takej korálovo-oranžovej by sme sa mohli navždy zbaviť. Okrem toho samozrejme v ponuke ostane aj biela a čierna.

Nakoľko bude model iPhone 11 nástupcom iPhonu XR, Apple sa naň špeciálne sústredí. Toto zariadenie bolo najpopulárnejšie spomedzi minuloročných modelov. Takáto pozornosť v podobe náznaku na pozvánke k eventu, kde má byť predstavený by vôbec nebola od veci.

Návrat k dúhovému logu?

Dúhové logo Apple sa možno tento rok vráti. Poniesť ho môžu niektoré produkty. - svetapple.sk

Pokiaľ sa pozrite na farby v pozvánke dobre, určite si všimnete, že sú skoro rovnaké ako tie, ktoré Apple používalo pred 30-timi rokmi na svojom farebnom „dúhovom“ logu. Rozdiel je dnes taký, že farieb je len 5, zatiaľ čo na pôvodnom logu ich bolo až 6. Chýba oranžová (čo ale môže súvisieť s tým čo sme písali vyššie a to faktom, že ju Apple nemusí vôbec použiť pri iPhone 11.). Tak isto s pôvodným logom nemá to na pozvánke spoločné ani ich usporiadanie.

Na druhú stranu sa už ale dávnejšie vyskytli informácie, že by sa Apple tento rok mohlo vrátiť k dúhovému logu. Ťažko nad tým teraz špekulovať, predsa len neboli podložené žiadnou fotografiou ani podobným dôkazom. Medzi scenármi je ale stále otvorená aj možnosť, že firma predstaví akúsi špeciálnu edíciu iPhonu s týmto dizajnom. My tomu sami síce príliš neveríme ale prečo nie.

Niečo úplne iné…

Čo môže naznačovať pozvánka na Apple Keynote 2019? - svetapple.sk

Posledná možnosť, ktorá nás napadá je niečo úplne iné. Apple by nás mohlo všetkých prekvapiť produktom, o ktorom sa tu zas až tak nehovorilo a nikto neočakáva, že ho predstaví. Pekná myšlienka nie? Čo by to ale mohlo byť? Indície hovoria hlavne o rozšírenej realite cez produkt, ktorý by pripomínal okuliare. Žeby Apple Glasses? Ťažko povedať.

Prečítajte si tiež  Apple v iOS 18 vylepší domovskú obrazovku. Priblíži sa tým k Androidu?

Transparentnosť a farby by mohli naznačovať priehľadný displej. Problémom je ale to, že sa nám nezdá, že by sa firme podarilo takýto produkt tak dobre utajiť (aj keď v roku 2014 to bolo pri Apple Watch podobné). Na druhú stranu ale tento event nazýva samotná spoločnosť ako „Be innovation only“. Dosť divné, keď predstaví len evolúciu niektorých produktov nie? Pod tak silným názvom by sme očakávali niečo iné. Uvidíme.

Čo môže naznačovať pozvánka na Apple Keynote 2019? - svetapple.sk
Čo môže naznačovať pozvánka na Apple Keynote 2019? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews.com
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.