Skladacie zariadenia neustále naberajú na popularite. Vďaka novému Samsungu Galaxy Z Flip sú dokonca čoraz dostupnejšie. Aj keď sa Apple do tohto segmetnu neponáhľa, evidentne sa ním zaoberá. Dnes získalo ďalší patent, ktorý nám ukazuje jedno z možných riešení. Je prinajmenšom veľmi zaujímavý a dosť netradičný.

Skladací iPhone trochu ináč

O patentoch, ktoré súviseli s touto technológiu sme vás už informovali viackrát. Dnes tu máme ďalší, ktorý je však úplne iný. Väčšina zariadení, ktoré môžete zložením „otvoriť/zatvoriť“, majú svoj zlom v strede. V Apple sa však evidentne snažia tento bod presunúť tak, aby jedna strana displeja po uzatvorení pretŕčala do priestoru. Dôvod je úplne jednoduchý. Tento kúsok zobrazovacej jednotky môže slúžiť na notifikácie, sledovanie času, spúšťanie Siri a podobne…

Používateľ by mal tak akési zjednodušené „ovládacie centrum“ na dosah ruky bez toho, aby musel zariadenie otvárať a následne s ním manipulovať. Patent sa zaoberá ešte jedným riešením, ktoré vyzerá o niečo reálnejšie. Skladací iPhone by mal jednoducho druhý displej v zadnej časti svojho tela, na ktorom by sa dal sledovať najrôznejší obsah. Podobne to má vymyslené aj na začiatku spomínaný Samsung Galaxy Z Flip.

Práce na tomto produkte zatiaľ prebiehajú len vo fázach prototypov a testovania. Nedávno sme vám priniesli správu o tom, že „aktuálny“ skladací iPhone pozostáva z dvoch samostatných displejov. Uvidíme, ako sa bude technológii dariť naďalej. Pokiaľ to bude nevyhnutné, do niekoľkých rokov s ňou príde aj spoločnosť Apple. Neočakávame ju však skôr ako v 2022-2023, takže sa predčasne netešte.

Ďalší dôkaz, že Apple pracuje na skladacom iPhone. Môže mať zaujímavé riešenie displeja.
Ďalší dôkaz, že Apple pracuje na skladacom iPhone. Môže mať zaujímavé riešenie displeja.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Maps a nové pohyblíve objekty!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.