Spoločnosť Apple má aktuálne najvyššiu trhovú hodnotu spomedzi všetkých svojich konkurentov. Toto prvenstvo dosiahla najmä preto, lebo svoje produkty dokáže predávať čoraz väčšiemu množstvu používateľom. A ako sa v posledných rokoch ukázalo, dôležité nie sú len ich najnovšie generácie s čo možno najmodernejším dizajnom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dátum predstavenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 16. 5. 2022)

Pekným dôkazom je aj iPhone SE, ktorý sa po prvýkrát objavil ešte v roku 2016. V tom čase niesol dizajn iPhonu 5S a „vnútornosti“ iPhonu 6S. Bol to taký mix príjemného s užitočným za rozumnú cenu, ktorý si našiel obrovské množstvo fanúšikov po celom svete. No a keďže bol pôvodný iPhone SE z predajného hľadiska úspešný, Apple sa rozhodlo vyskúšať ten istý recept aj v roku 2020.

- Reklama -

V tom čase prišiel na trh iPhone SE 2. generácie, ktorý sa po dizajnovej stránke podobal na iPhone 8, no obsahoval technológie z omnoho novšieho iPhonu 11. No a keďže jeho hardvér medzičasom opäť zostarol, spoločnosť Apple sa rozhodla pripraviť nástupcu. Nie však takého, akého by všetci očakávali.

iPhone SE 3 únik 

Keď sa povie iPhone SE 3. generácie, pravdepodobne si automaticky predstavíte modernizovaný iPhone XR prípadne iPhone 11. Podľa všetkého však Apple opäť predstaví len iPhone 8 s jemnou úpravou farieb a hlavne výkonnejším procesorom A15 Bionic.

Niektorí používatelia tiež budú môcť oceniť aj lepšie schopnosti fotoaparátu, či možnosť pripojiť sa na 5G sieť. Ináč tu bude ale všetko po starom.

Prečítajte si tiež  Koncept: Ak by takto vyzeral iPhone SE 3, ľudia by sa potrhali!

No a presne toto potvrdzuje aj leaker Majin Bu, ktorý na svojom Twitter účte zdieľal fotografie zobrazujúce kryty a ochranné sklá, ktoré budú údajne kompatibilné s iPhonom SE 3. generácie. Ako môžete vidieť sami, toto príslušenstvo je prakticky rovnaké ako pri iPhone SE 2. generácie či dokonca iPhone 8 z roku 2017.

Apple sa teda skutočne v roku 2022 nepokúsi o dizajnovú revolúciu ale zo značne zastaralého dizajnu skúsi vytlačiť ešte viac peňazí. Sme veľmi zvedaví, ako to na konci dňa dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.