Spoločnosť Apple má aktuálne najvyššiu trhovú hodnotu spomedzi všetkých svojich konkurentov. Toto prvenstvo dosiahla najmä preto, lebo svoje produkty dokáže predávať čoraz väčšiemu množstvu používateľom. A ako sa v posledných rokoch ukázalo, dôležité nie sú len ich najnovšie generácie s čo možno najmodernejším dizajnom.

Pekným dôkazom je aj iPhone SE, ktorý sa po prvýkrát objavil ešte v roku 2016. V tom čase niesol dizajn iPhonu 5S a „vnútornosti“ iPhonu 6S. Bol to taký mix príjemného s užitočným za rozumnú cenu, ktorý si našiel obrovské množstvo fanúšikov po celom svete. No a keďže bol pôvodný iPhone SE z predajného hľadiska úspešný, Apple sa rozhodlo vyskúšať ten istý recept aj v roku 2020.

- Reklama -

V tom čase prišiel na trh iPhone SE 2. generácie, ktorý sa po dizajnovej stránke podobal na iPhone 8, no obsahoval technológie z omnoho novšieho iPhonu 11. No a keďže jeho hardvér medzičasom opäť zostarol, spoločnosť Apple sa rozhodla pripraviť nástupcu. Nie však takého, akého by všetci očakávali.

iPhone SE 3 únik 

Keď sa povie iPhone SE 3. generácie, pravdepodobne si automaticky predstavíte modernizovaný iPhone XR prípadne iPhone 11. Podľa všetkého však Apple opäť predstaví len iPhone 8 s jemnou úpravou farieb a hlavne výkonnejším procesorom A15 Bionic.

Niektorí používatelia tiež budú môcť oceniť aj lepšie schopnosti fotoaparátu, či možnosť pripojiť sa na 5G sieť. Ináč tu bude ale všetko po starom.

No a presne toto potvrdzuje aj leaker Majin Bu, ktorý na svojom Twitter účte zdieľal fotografie zobrazujúce kryty a ochranné sklá, ktoré budú údajne kompatibilné s iPhonom SE 3. generácie. Ako môžete vidieť sami, toto príslušenstvo je prakticky rovnaké ako pri iPhone SE 2. generácie či dokonca iPhone 8 z roku 2017.

Apple sa teda skutočne v roku 2022 nepokúsi o dizajnovú revolúciu ale zo značne zastaralého dizajnu skúsi vytlačiť ešte viac peňazí. Sme veľmi zvedaví, ako to na konci dňa dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.