Najväčší výrobca iPhonov na svete, spoločnosť Foxconn, potrebuje 100 000 nových pracovníkov, aby sa vrátil k plnej produkčnej kapacite. Nová štvordňová karanténa ale spôsobila, že nábor sa zatiaľ pozastavil. O celej situácii informuje portál Appleinsider.

Po vypuknutí pandémie Covid-19 vo Foxconne, ktorá viedla k úteku zamestnancov, začala spoločnosť hromadne prijímať nových pracovníkov so špeciálnym nástupným bonusom. Chcela sa tak urýchlene vrátiť do normálu.

Pozastavenie výroby na niekoľko dní ale spôsobilo, že sa časy dodania na niektorých modeloch prehupli až cez jeden mesiac. Ide o tak obrovský problém, že ak si dnes objednáte nový iPhone 14 Pro, spoločnosť Apple vám ho nezvládne dodať do Vianoc.

Podľa novej správy denníka South China Morning Post má už spoločnosť Foxconn viac ako 100 000 uchádzačov o voľné pracovné miesta na výrobu iPhonov. Smolou však je, že požadované karanténne opatrenia viedli k trojdňovej prestávke v ich prijímaní.

Problémom je povinná karanténa 

Foxconn Apple
Zdroj: Reuters

Každý nový zamestnanec musí pred nástupom do práce stráviť štyri dni v karanténe, pričom miesto pre tieto osoby sa momentálne vyčerpalo.

Vo výsledku tak firma nedokáže pracovať na 100 % a to neustále zhoršuje dostupnosť nových zariadení od spoločnosti Apple.

Očakáva sa, že prijímanie zamestnancov sa obnoví už v sobotu. Medzičasom boli prijaté aj ďalšie opatrenia na zvýšenie výroby, kým nebude možné prijať 100 000 nových zamestnancov.

Čínske úrady dokonca požiadali bývalých vojenských dôchodcov, aby nastúpili do továrne.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Takto v USA rabovali Apple Store počas posledných dní.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -