V Apple zariadeniach by sme sa už čoskoro mohli dočkať návratu niekdajšej technologickej novinky. Reč je o technológii Force Touch, ktorej sa týka nový patent giganta z Cupertina. S výnimkou trackpadu na MacBookoch sa Apple rozhodlo zo svojich produktov Force Touch (alebo ak chcete 3D Touch) úplne vyradiť. Patentový úrad však naznačuje, že nová generácia dotykových senzorov by sa mohla dostať do Apple Watch, MacBookov a budúcich iPhonov.

Prečítajte si tiež  Nové patenty odhaľujú, že Apple pracuje na vývoji smart prsteňa

Americký úrad pre patenty a ochranné známky zverejnil viaceré patenty spoločnosti Apple týkajúce sa dotykových senzorov sily a tlaku. Patenty sa týkajú spôsobu, akým sa tieto snímače môžu používať na rôzne účely v zariadeniach Apple.

Jeden z patentov odhaľuje snímače, určené pre zariadenia malých rozmerov, ako sú Apple Watch a dokonca aj slúchadlá AirPods. Bežné snímače sily a tlaku dotyku zaberajú vo vnútri výrobku značný objem, čo sťažuje ich umiestnenie do niektorých zariadení. Vďaka novej technológii by Apple dokázalo vytvoriť povrch citlivý na tlak pomocou mikroelektromechanických senzorov tlaku kvapaliny.

Zdroj: Patently Apple

Prvý z patentov zobrazuje Apple Watch s bočným tlačidlom citlivým na tlak čo naznačuje, že spoločnosť by mohla nahradiť fyzické tlačidlá novými spínačmi založenými na snímačoch tlaku. Začiatkom tohto roka iný patent ukázal novú korunku Digital Crown, ktorá namiesto mechanického otáčania využíva optické senzory. Týmto spôsobom Apple hľadá nové variácie, ako nahradiť určité komponenty odolnejšími časťami s menším počtom pohyblivých súčiastok.

Zaujímavé je, že druhý patent ukazuje, ako spoločnosť testuje tlakové senzory na vytvorenie inteligentných pásikov pre Apple Watch. Tie by mohli mať za úlohu monitorovanie krvného tlaku a dokonca aj rýchlosť pulzových vĺn. Podľa odhadov budú mať hodinky Apple Watch Series 8 nové zdravotné funkcie, takže by sme sa implementácie obdobných vychytávok mohli dočkať ešte v tomto roku.

Zdroj: Patently Apple

Ďalšie patenty spoločnosti Apple ukazujú, ako sa dajú použiť mikroelektromechanické senzory tlaku kvapaliny v trackpadoch MacBookov a dokonca aj pod displejom iPhonu. V praxi by to znamenalo, že na báze známej funkcie 3D Touch, by mohol iPhone ponúknuť ďalšie možnosti pre používateľov v závislosti od toho, ako silno či dlho podržíte prst na obrazovke.

Prečítajte si tiež  Nový patent poukazuje na využitie ovládača Apple TV pre inteligentnú domácnosť HomeKit

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -