Nie je týždňa, kedy by sme sa o nadchádzajúcich jablkových novinkách nedozvedeli niečo nové. Dnes sa odkryli ďalšie informácie o iPhone 12. Tie dopĺňajú detaily ohľadom technológie 5G, ktorá tu bude vstavaná.

Dnes sa odkryli ďalšie informácie o iPhone 12.

Hoci toto zariadenie príde až za približne 10 mesiacov, už dnes o ňom vieme relatívne veľa informácii. V Apple pracuje obrovské množstvo ľudí a všetko sa jednoducho utajiť nedá. Novinky v najnovšej správe spomína renomovaný a spoľahlivý analytik Ming-Chi Kuo. .

Dnes sa budeme točiť zase okolo technológie 5G. Tá by mala byť jedným z najväčších lákadiel v prípade kúpy iPhonu 12. O produkciu modemov sa bude v tomto prípade starať spoločnosť Qualcomm. Hoci Apple za týtmo účelom zakúpilo časť Intelu, v skutočnosti nebude stíhať do roka od akvizície vyrábať svoje vlastné 5G modemy.

Čo je ale dôležitejšie, Ming-Chi Kuo dnes prezradil, že všetky budúcoročné iPhony prídu s LCP anténami. Táto technológia zaistí to, že pripojenie k internetu bude špičkové a hlavne to, že sa pri tom nebude vaše zariadenie prehrievať. Tak isto by mali byť tieto antény aj o čosi viac energeticky úspornejšie.

- Reklama -
iPhone s displejom ProMotion a frekvenciu 120 Hz potvrdený od ďalšieho zdroja.

Nie sú úplnou novinkou

Pokiaľ si myslíte, že táto technológia je v prípade iPhonu novinkou, nie je to tak. Apple s ňou po prvý krát začalo pracovať ešte v roku 2017, kedy bol na trh uvedený iPhone X. Práve toto je prvé zariadenie, ktoré LCP antény reálne využíva.

Na rozdiel od pripravovaného iPhonu 12 je ale technológia trochu jednoduchšia. Pre 4G potrebujú zariadenia využívať len jednu LCP anténu. Pri technológii 5G tu však budú potrebné minimálne 3. No a tu sa objavuje problém.

Možné problémy s LCP anténami pri dodávkach

V dnešnej dobe má spoločnosť Apple na tento komponent len jedného dodávateľa. Predstavte si ale, že teraz bude firma potrebovať zo dňa na deň svoje objednávky strojnásobiť. To môže byť v technologickom svete pomerne veľký problém.

Cupertinsky gigant ale samozrejme nič nenecháva na náhodu a koná. V tejto dobe prebiehajú rokovania s ďalšími dodávateľmi, ktorí by mohli pomôcť pri výrobe. No a keďže sa predpokladá, že iPhone 12 bude mať vo svete rekordný úspech, bude potrebné dodať extrémne množstvo LCP antén.

To ako sa s tým jablková spoločnosť vysporiada uvidíme až na budúci rok. Držíme jej ale palce v tom, aby sa je všetko podarilo uskutočniť všetky plány a aby s dodávkami iPhonu 12 neboli vôbec žiadne problémy. Malo by ísť o predajný hit. Je tu niekto, kto naň čaká a plánuje si ho zakúpiť?

iPhone 12
Dnes sa odkryli ďalšie informácie o iPhone 12. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

    • S USB-C až takí pozitívni nie sme. Všetko ostatné, čo si vymenoval by ale malo prísť. To je už viacmenej isté… 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here