Využitie interaktívneho informačného centra v podobe Dynamic Island je hlavným lákadlom nových prémiových iPhonov 14 Pro a Pro Max. Podľa známeho analytika Rossa Younga sa v budúcom roku dočkáme dynamického ostrovčeka v ďalších modeloch. Modelový rad iPhone 15 by mal privítať Dynamic Island vo všetkých dostupných verziách jablkových smartfónov a to vrátane dvojice základného iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus.

Prečítajte si tiež  Toto sú všetky funkcie a hlásenia, ktoré ponúkne Dynamic Island v iPhone 14 Pro a 14 Pro Max

Young sa o túto informáciu podelil s fanúšikmi na svojom Twitteri. Vo svojom príspevku uviedol, že Dynamic Island bude na budúci rok k dispozícii aj v štandardných modeloch, no nebude sa to týkať všetkých funkcií, ktoré momentálne figurujú v Pro verziách iPhonov. Štandardné modely iPhone 15 by nemali byť vybavené LTPO displejmi čo naznačuje, že zariadenia budú aj naďalej bez podpory technológie ProMotion.

Dynamic Island (alebo ak chcete dynamický ostrov) je oblasť nachádzajúca sa v hornom výreze obrazovky obklopujúca snímače Face ID a predný fotoaparát na modeloch iPhone 14 Pro. Táto vychytávka funguje ako interaktívne centrum pre upozornenia, hlásenia a apky bežiace na pozadí, vďaka čomu má používateľ stále pojem o funkciách iPhonu. Po vydaní nadchádzajúcej aktualizácie iOS 16.1 dostane Dynamic Island podporu aj pre živé aktivity v aplikáciách tretích strán.

Dynamic Island na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max
Zdroj :Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -