Spoločnosť Apple v roku 2022 vymyslela riešenie, ktorým si získala srdcia miliónov fanúšikov po celom svete. Jej prepracovaný notch, ktorý poznáme aj pod označením Dynamic Island, prináša harmonické prepojenie hardvéru a softvéru skutočne pôsobivým spôsobom.

A aj keď ide o exkluzivitu spoločnosti Apple, medzičasom sa táto softvérová funkcia objavila aj na prvom zariadení s Androidom.

Nie, za necelý týždeň sa ju nepodarilo skopírovať žiadnemu čínskemu výrobcovi. To by bol už pravdepodobne extrém. Ako ale píše portál Androidauthority, istý vývojár Mi Theme implementoval túto technológiu do zariadenia od spoločnosti Xiaomi.

Vývojár skopíroval Dynamic Island už za 5 dní 

Krátke video na sociálnej sieti Twitter, ktoré zverejnil používateľ menom Vaibhav Jain ukazuje prepracovaný dizajn interaktívnej dotykovej pilulky, na ktorej je spojazdnená funkcia Now Play (prehrávanie hudby).

Keďže samotný smartfón od Xiaomi neponúka rovnaký dizajn predného výrezu ako iPhone 14 Pro, respektíve iPhone 14 Pro Max, Dynamic Island tu funguje trochu iným spôsobom. Akonáhle však tento prvok otvoríte, vyzerá skoro rovnako, ako na zariadeniach od spoločnosti Apple.

Je taktiež dôležité doplniť, že vývojár Jain Vaibhav nový dizajn témy zatiaľ iba skúma a vyvíja. Pokiaľ ho však schváli spoločnosť Xiaomi, bude zaradený do prevádzky v obchode MIUI Themes a stiahnuť, alebo kúpiť si ho bude môcť prakticky každý.

Netrvalo teda ani týždeň, kým sa túto novinku podarilo skopírovať a priniesť v upravenej podobe do Androidu. Je pravdepodobne len otázkou času, kým vývojári, alebo rovno spoločnosti prídu s riešeniami, ktoré sa budú ešte viac podobať na to od Apple.

Dajte nám vedieť, ako na vás nový Dynamic Island pôsobí. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Pozrite si 30 minútový rozhovor s Timom Cookom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -