Spoločnosť Apple je na trhu už viac ako 45 rokov a za ten čas stihla predstaviť hneď niekoľko revolučných produktov, s ktorými zmenila svet. Azda najzásadnejší zlom pre túto firmu nastal v roku 2007, keď vyšiel úplne prvý iPhone 2G. Tento produkt spájal tri zariadenia do jedného (telefón, internetový prehliadač a iPad) a aj napriek vyššej cene oslovil milióny zákazníkov po celom svete. Teraz sa ukazuje, že Steve Jobs s iPhonom trafil do čierneho, pretože išlo o produkt, ktorý ľudia milujú aj dnes, viac ako 16 rokov po premiére.

Analytická spoločnosť CIRP uskutočnila prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť, ku ktorým Apple produktom cítia zákazníci spoločnosti najväčšiu vernosť. Do výberu sa dostali štyri kategórie a výsledky sú pomerne prekvapivé. Zatiaľ čo prvé miesto dopadlo presne podľa očakávaní, to posledné je trochu šokujúce. Každopádne, takáto je aktuálna situácia na trhu…

Z výsledkov sa podarilo zistiť, že ľudia najviac zo všetkých Apple produktov milujú iPhone, pričom svoje sympatie a vernosť mu vyjadrilo až 88 % opýtaných. To je extrémne číslo no vzhľadom na to, že toto zariadenie využívame na dennej báze a okrem telefónu a iPodu nám nahrádza aj fotoaparát, kameru, počítač či kalkulačku sú dáta vcelku logické.

Na druhom mieste sa potom nečakane objavil iPad so 73 %. Nie, že by šlo o zlý tablet, no predsa ide o zástupcu segmentu, ktorý dlhodobo upadá. Ľudia si však iPad nevedia vynachváliť a preferujú ho oveľa viac, ako konkurenčné riešenia. To je pre Apple fantastická správa.

Tretie a štvrté miesto prekvapilo 

MacBook Pro 14" M2 Max
Zdroj: YouTube / Matti Haapoja

A ak by ste očakávali, že po iPade bude nasledovať Mac, tak ste na omyle. Tretím najobľúbenejším Apple produktom sú inteligentné hodinky Apple Watch s 58 %. Toto číslo je už výrazne nižšie, ako pri iPhone, čo môže spôsobovať nedostatočná výdrž batérie ale aj pomerne dosť alternatívnych a oveľa lacnejších produktov na trhu, ktoré dokážu prakticky to isté, ako Apple Watch.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Počítač Mac skončil na poslednom štvrtom mieste, pričom je mu verných iba 50 % majiteľov Apple produktov. To nie je práve ideálny výsledok a spoločnosť Apple by s tým mala niečo urobiť. Mac sa v uplynulých rokoch posunul výrazným spôsobom smerom dopredu po prechode na platformu procesorov Apple Sillicon. Zdá sa však, že to celkom nestačí a zákazníci vyžadujú viac.

Prečítajte si tiež  Video: iPhone 14 Plus v recenziách. Čo na neho hovoria prví testeri?
Popularita Apple produktov
Zdroj: CIRP

Na záver nám nedá nespomenúť, že aj keď sú tieto výsledky zaujímavé, používatelia sa dostanú ku najlepšiemu zážitku len kombináciou všetkých štyroch zariadení. Apple produkty totiž nie sú výnimočné iba v tom, ako dokážu fungovať samostatne ale hlavne v tom, ako medzi sebou komunikujú a vytvárajú unikátny ekosystém.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, bez ktorého Apple zariadenia si neviete predstaviť život. Bol by to iPhone, iPad, Apple Watch alebo Mac? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -