Apple sa neustále snaží posúvať schopnosti svojich zariadení v každej novej generácii. V tomto duchu sa dočkáme novinky, po ktorej volá komunita používateľov už dlhšiu dobu. Jablková spoločnosť plánuje vybaviť iPhone lepšou prednou kamerou, ako dnes. Tento rok sa to však nestane.

Známy analytik Ming-Chi Kuo v jednom zo svojich posledných príspevkov oznámil, že jednou z oblastí, na ktorej chce Apple v blízkej budúcnosti zapracovať, je predná kamera iPhonu. Toto vylepšenie by sa však malo predstaviť až na budúci rok v modelovom rade iPhone 17, takže si naň ešte chvíľu počkáme.

iPhone 17 dostane lepšiu prednú kameru

Spoločnosť Genius je hlavným dodávateľom objektívov pre prednú kameru iPhonu. Podľa analytických predpokladov môže výrobca očakávať vyššie príjmy z modulu prednej kamery, o čo sa postará iPhone 17 s lepšou špecifikáciou.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Tá bude zahŕňať zvýšenie rozlíšenia na 24 megapixelov zo súčasných 12 megapixelov. Okrem zvýšenia rozlíšenia sa zlepší aj kvalita zloženia objektívu.

iPhone predná kamera
Zdroj: SvetApple

Špecifikácia iPhonu 17 bude vyžadovať šesťprvkový objektív oproti päťprvkovému objektívu v súčasnom modelovom rade iPhone 15.

Celkové náklady na komponent predného fotoaparátu sa podľa Kuoových odhadov viac než zdvojnásobia. To sa môže prejaviť aj na výslednej cenovke zariadenia.

Potvrdzujúc predchádzajúce správy, iPhone 16 Pro / 16 Pto Max dostane aj vylepšený 48-megapixelový snímač ultraširokouhlého fotoaparátu.

Očakáva sa, že bude fungovať podobne ako 48-megapixelový snímač hlavného fotoaparátu v súčasných modeloch iPhonu, kde sa pomocou výpočtovej fotografie spracuje surových 48 megapixelov dát na vytvorenie 12 alebo 24-megapixelového konečného obrazu za pomoci technológie Pixel Binning.

Spoločnosť Genius je tiež jediným dodávateľom objektívov, ktoré sa používajú v náhlavnej súprave Apple Vision Pro. Toto revolučné zariadenie by sa malo objaviť na policiach predajní už o niekoľko týždňov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane zásadné vylepšenie fotoaparátu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -