Začiatkom týždňa sme ti priniesli informáciu o tom, že každý jeden iPad Pro, vyrobený na budúci rok by mal priniesť so sebou aj celkom novú technológiu, ktorú nazývame na iPhone X ako Face ID. Každý vie, čo to je. Nebude to ale iba výsada iPhonu X a iPadu Pro. Podľa Ming-Chi Kua sa jej dočkáme v každom jednom budúcoročnom iPhone! Model X je len taký „predkrm“.

Každý iPhone v roku 2018

Samozrejme k ním nepatria telefóny, ktoré boli už predstavené tento rok ale všetky tie, ktoré by mali byť eventuálne predstavené v septembri budúceho roka. Nie sme si celkom istí, či pôjde o dva alebo tri modely, každopádne model X nám krásne ukazuje, akým smerom sa bude iPhone v budúcnosti uberať. Horná strana displeja, ktorá sa bude nachádzať na každom jednom zariadení a tvoriť akýchi charakteristický prvok by mala byť na všetkom, čo Apple predstaví a práve v nej by mala byť skrytá v budúcnosti populárna služba FaceID. Mnohí sú voči tejto predpovedi skeptickí avšak toho sa netreba báť. Sám Jony Ive prezradil, že službu testovali a ladili vo finálnej podobe približne dva roky, takže fungovať má úplne skvele.

- Reklama -

Otázne ale je, či by Apple bolo teoreticky schopné vyrobiť tak veľa Face ID čipov, senzorov a kamier aby dokázal uspokojiť dopyt. Len tak pre zaujímavosť, predaj by malo tvoriť asi 250 miliónov iPhonov. Z nich by približne polovica mali byť zariadenia práve s Face ID. Vravíme tu o 125 miliónoch dodaných do konca roka 2018. Uvidíme, ako sa s tým Apple popasuje, momentálne nezvláda výrobu ani jedného modelu z nich, nie to ešte dvoch či troch. Na druhú stranu ale netreba zabúdať ani na fakt, že ide o obrovskú výhodu, ktorú vraj konkurencia nebude mať ešte 2,5 roka. To by bola škoda len tak zahodiť takúto šancu!

Face id - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.