Spoločnosť Apple intenzívne pracuje na novej generácii iPhonov, ktoré nám predstaví v septembri tohto roka. Zariadenia budú po vizuálnej stránke veľmi podobné, ako minulý rok, no napriek tomu sa tu nájdu zmeny v detailoch, podľa ktorých ich bude možné medzi-generačne odlíšiť. Teraz o jednej z nich, ktorá sa týka základného iPhonu 16 informoval známy leaker Majin Bu na svojom Twitteri / X.

Čoraz známejší leaker zverejnil dva zábery, ktoré údajne pochádzajú z dodávateľského reťazca spoločnosti Apple. Nachádza sa na nich zariadenie, ktoré nevyzerá, ako žiaden iPhone súčasnosti, no zároveň sa zhoduje s uniknutými schémami iPhonu 16, ktoré nám už pred niekoľkými týždňami naznačili, že toto zariadenie nebude mať diagonálne umiestnené zadné kamery, ale situované budú vertikálne pod sebou, ako na iPhone X (2017).

iPhone 16
Zdroj: TheAppleHub

Na spomínaných fotografiách sa nachádzajú formy, ktoré by mali byť vymodelované presne podľa CAD predlohy s iPhonom 16, ktorú spoločnosť Apple v tomto čase zvykne rozosielať svojim partnerom po celom svete. Samotné formy slúžia na výrobu odliatkov niektorých komponentov, ale aj príslušenstva.

Formy pre výrobcov komponentov a príslušenstva 

iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu

Veľké spoločnosti, ktoré majú uzavreté zmluvy s Apple, majú skoro celý rok na to, aby navrhli svoje kryty a puzdra pre iPhone 16. Cieľom je dosiahnuť to, že toto príslušenstvo bude v čase uvedenia zariadenia na trh k dispozícii v dostatočnom množstve kusov.

A aj keď je zverejňovanie samotných foriem prísne zakázané a dokonca sa na nich nenachádzajú ani niektoré detaily, aby ich nebolo možné jasne identifikovať, prakticky každý rok sa na internete objavia úniky, ako aj ten dnešný, ktoré nám tieto formy ukazujú.

iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu

Je preto pravdepodobne, že v dohľadnej dobe uvidíme viacej takýchto záberov, ktoré nám očakávaný iPhone 16 s prepracovaným dizajnom zadného kamerového modulu ešte viac priblížia. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone bude možno už čoskoro schopný prijímať platby kartou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.