Spoločnosť Apple aktuálne finišuje s prácami na novom iPhone 16, ktorý bude predstavený v septembri 2024 a momentálne sa pripravuje na zavádzanie výrobných procesov. Už dlhšiu dobu počúvame o tom, že základný model bude po dizajnovej stránke pripomínať starší iPhone 12, nakoľko už nebude mať diagonálne, ale vertikálne umiestnené zadné fotoaparáty. Teraz to potvrdil aj únik

Známy leaker Majin Bu zverejnil na svojom X (Twitter) príspevok, na ktorom nám ukazuje údajnú schému tohtoročného iPhonu 16 v menšej, 6,1″ verzii. Ako môžete vidieť sami, zariadenie je po stránke základného dizajnu skoro rovnaké, ako súčasný iPhone 15. Ponúka telo s jemne zaoblenými hranami, či displej s výrezom Dynamic Island.

To, čo sa však zmenilo je zadná časť, kde sú kamerové technológie umiestnené úplne iným spôsobom, než na minuloročnom predchodcovi.

Vo výsledku to ani nevyzerá, ako dizajn, ktorý sme poznali z iPhonu 12, ale skôr, ako dizajn, ktorý Apple predstavil v roku 2017, keď ukázal iPhone X. Samozrejme s trochu väčšími šošovkami.

iPhone 16 dizajn
Zdroj: X / Majin Bu

Zaujímavý je tiež detail, v rámci ktorého je LED dióda umiestnená mimo hlavného kamerového modulu, pretože by sa už do priestoru medzi zadné fotoaparáty pravdepodobne nezmestila, respektíve zmestila, ale po estetickej stránke by to vôbec nevyzeralo dobre.

Únik tiež naznačuje, že Apple ani v roku 2024 neposkytne LiDAR skener určený na 3D záznam okolia v lacnejších prevedeniach. Túto výhodu si tak budú môcť naďalej užívať len majitelia „Pro“ modelov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPhone 16 dizajn
Zdroj: X / Majin Bu

A aj keď môže ísť o falošný únik, netreba zabúdať, že Majin Bu, ktorý s ním len pred pár hodinami prišiel na trh, je veľmi spoľahlivý leaker a za posledné roky nám sprostredkoval obrovské množstvo presných informácií.

Taktiež na podobný dizajn nedávno narážal aj portál Macrumors, ktorý ho použil vo svojich vizualizáciách. Presne to je dôvod, prečo nám dáva táto schéma zmysel.

A keďže si tieto informácie komunita Apple Fanúšikov všimla, pomerne rýchlo sa na internete začali objavovať vizualizácie, ktoré ukazujú, ako by mohol vyzerať iPhone 16 v praxi. Obrázky nájdete nižšie.

iPhone 16 dizajn
Zdroj: X / Majin Bu / @upintheozone
iPhone 16 dizajn
Zdroj: X / Majin Bu / @upintheozone
iPhone 16 dizajn
Zdroj: X / TheAppleHub

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone vraj spôsobil pád Egyptského lietadla a zabil 66 ľudí!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -