Spoločnosť Apple nám už o pol roka predstaví úplne nový iPhone 15 Pro Max, ktorý prinesie vylepšenia v oblasti dizajnu, výkonu a samozrejme fotoaparátu. Ako teraz poukazuje portál PhoneArena, v oblasti fotiek sa môžeme dočkať veľkej revolúcie, s ktorou Apple prekoná všetkých svojich konkurentov vrátane Samsungu.

Až sedem rokov trvalo, kým spoločnosť Apple navýšila rozlíšenie zadných kamier z 12 MP na 48 MP, ktoré je teraz prítomné v každom jednom iPhone 14 Pro. Na základe toho môžeme predpokladať, že firma nebude upravovať tento parameter, pretože ku nemu vo svojej minulosti pristupovala vždy citlivo.

Na druhej strane však leaker Ice Universe zverejnil únik, v ktorom sa píše, že Apple sa dohodlo so spoločnosťou Sony na tom, že do svojej novej vlajkovej lode zakomponuje úplne nový snímač IMX903, ktorý nahradí ten súčasný s označením IMX803.

Menej šumu a viac detailov 

iPhone 15 Pro
Zdroj: 9to5mac

Ak sa teraz pýtate, aký je v tom rozdiel, odpoveď je úplne jednoduchá. Zatiaľ čo snímač v iPhone 14 Pro Max má 1/1,28 palca, jeho nástupca má až 1/1,14 palca.

V praxi by tak mal byť schopný zachytiť väčšie množstvo svetla a spolu s ním aj viacero detailov, vďaka čomu budú výsledné fotografie výrazne kvalitnejšie.

Ice Universe zdôrazňuje, že 1/1,14 snímač by mal byť skoro rovnako dobrý, ako 1 palcový snímač, pričom IMX903 má mať podľa únikov z novembra minulého roka dvojnásobnú úroveň signálu saturácie.

V „ľudskej reči“ to znamená, že pri fotení budete dosahovať nižší šum a naopak vyšší dynamický rozsah, čo je dôležité najmä pri scénach zachytávaných v horších svetelných podmienkach. Apple je už v súčasnosti v tejto oblasti lídrom, no v budúcnosti sa to ešte zlepší.

iPhone 15 Pro Max môže byť na vrchole. Zlepší sa aj zoom 

iPhone 15 Pro
Zdroj: 9to5mac

Pokiaľ sú tieto tvrdenia pravdivé a iPhone 15 Pro Max dostane do vienka snímač Sony IMX903, podľa leakera sa môžeme tešiť na to, že v najprestížnejších hodnoteniach zadných kamier obsadí tie najvyššie priečky.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

A aj keď sú už na trhu smartfóny, ktoré majú k dispozícii ešte väčší, 1 – palcový snímač, odborníci ich označujú skôr za fotoaparáty s funkciou telefonovania (nie za bežné smartfóny). Pokiaľ ale Apple do svojho zariadenia zakomponuje aj najmodernejšie výpočtové procesy, ľahko sa môže stať, že ich iPhone 15 Pro Max porazí.

Prečítajte si tiež  Dobehne Apple Samsung ši Huawei? Má nový patent na skadateľné zariadenia.

Zároveň tiež platí, že iPhone 15 Pro Max bude disponovať novým periskopickým objektívom, ktorý by mal mať k dispozícii až 6x optické priblíženie. Ak si však zaobstaráte menší model iPhone 15 Pro, k dispozícii budete mať „iba“ 3x násobný zoom. Dôvodom sú hardvérové obmedzenia, ktoré sa týkajú dizajnu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -