Vyzerá to tak, že aj spoločnosti produkujúce technologické výrobky chcú uchovať svojich zamestnancov v bezpečí. Najväčší producent iPhonu na svete, spoločnosť Foxconn, bude držať svojich zamestnancov v 7 až 14 dňovej karanténe.

Foxconn bude zamestnancov vyrábajúcich iPhone držať v karanténe kvôli koronavírusu.

Spoločnosť Foxconn Technology Group plánuje znovu naplno začať s výrobou iPhonu už 10. februára, kedy otvorí hlavnú továreň v čínskom meste Čeng-čou. Zamestnanci sa teda budú môcť vrátiť do práce. Nebude to ale také jednoduché ako by mohlo byť. Zo stále pretrvávajúcich obáv kvôli koronavírusu budú panovať v továrni prísne bezpečnostné predpisy. Počet nakazených na túto epidémiu neustále rastie.

- Reklama -

O všetkom nás informovala aj agentúra Bloomberg, ktorá tvrdí, že kompetentní predstaviteľa spoločnosti rozhodli o mimoriadnej situácii. Podľa správy bude prebiehať karanténa tak, že všetci tí, ktorí sa vrátili s provincie Henan budú izolovaní počas 14 dní od ostatných. Pracovníci, ktoré majú potom bydlisko v danej provincii budú izolovaný na 7 dní. S koronavírusom mohli prísť do kontaktu napríklad od priateľov alebo rodiny, takže sa v nej nemuseli nachádzať.

Foxconn pracovníci - svetapple.skFoxconn pracovníci - svetapple.sk
V továrni budú vládnuť silné bezpečnostné predpisy – svetapple.sk

Apple otvorí všetky prevádzky ako aj kancelárie a kontaktné centrá v krajine už 9. februára. Zatiaľ sme sa ale nedozvedeli, či sa na ne bude vzťahovať nejaká špeciálna karanténa alebo nie. Uvidíme. V záujme ochrany zdravia ostatných pracovníkov nám to ale príde od Foxconnu ako veľmi múdry krok. Uvidíme ako sa bude choroba vyvíjať naďalej.

Dúfame ale, že si vyžiada už len čo najmenej nakazených alebo obetí. V súčasnosti evidujeme skoro 25 tisíc ľudí, u ktorých sa koronavírus objavil vrámci celého sveta. Väčšina je však v Číne. Necelých 500 ľudí ochoreniu podľahlo a už vyše 1000 sa úspešne vyliečilo. Viac si môžete pozrieť na tejto interaktívnej mape, ktorá vám ukáže viac.

Tim Cook v továrni Foxconn! - svetapple.sk
Foxconn bude zamestnancov vyrábajúcich iPhone držať v karanténe kvôli koronavírusu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.