Spoločnosť Apple patrí medzi najväčšie technologické firmy na svete. Aj preto je vcelku logické, že sa snaží diverzifikovať svoje dodávateľské reťazce. Súčasná doba totiž potvrdzuje, že spoliehať sa iba na jedného výrobcu a krajinu nie je úplne správne.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa tento gigant ešte v minulosti začal zaujímať o Indiu. Všetko to začalo pred pár rokmi, keď v tejto krajine spoločnosť Apple zahájila výrobu niektorých starších a dostupnejších iPhonov. Tie sa predávali na tamojšom trhu vcelku dobre, pretože vedeli konkurovať aj podstatne lacnejším Androidom.

iPhone 13 sa začal vo veľkom vyrábať už aj v Indii 

Apple však podľa agentúry Reuters začalo produkovať v Indii aj svoj najnovší a pre väčšinu Indov relatívne drahý výrobok – iPhone 13. Jeden z dôvodov, prečo sa tak firma rozhodla je ten, že India si nárokuje vysoké dovozné clá spotrebnej elektroniky, čo vo finále extrémne predražuje cenu zariadenia. To v súvislosti s nižšou životnou úrovňou prakticky znemožňuje ich následný predaj.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Alternatívou teda bolo v takejto veľkej krajine vybudovať svoje vlastné fabriky, čím sa podporí tamojšia ekonomika a takisto zruší nutnosť platiť dovozné clá.

Apple preto nič nenechalo na náhodu a v Indii si vytvorilo dostatočne veľký dodávateľský reťazec, aby z neho mohlo teoreticky zásobovať aj iné krajiny.

„Made in India“ aj na slovenských iPhonoch

Budúce iPhony budú "Made in India".
Budúce iPhony budú „Made in India“.

Aj preto nie je vylúčené, že na niektorých iPhonoch ponúkaných na Slovensku nebudeme v blízkej budúcnosti čítať nápis „Made in China“ ale „Made in India“. Našťastie to ale nič zásadné neznamená.

Apple je známe svojimi vysokými štandardami pri výrobe. Dodávatelia musia spĺňať prísne podmienky, na ktoré konkurencia vo vysokej miere nedbá.

Nech už bude teda iPhone vyrobený v Číne, Indii alebo USA, vždy bude vyzerať a fungovať úplne rovnako. Apple zo svojej kvality z dôvodu čiastočného premiestnenia výroby určite neupustí.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here